Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. ročníku Galavečeru Koně na Žofíně s Josefem Váňou a Veronikou Žilkovou pobavil návštěvníky

1. 3. 2015

Včera večer jsme byli svědky již 12. ročníku Galavečeru Koně na Žofíně. Letos byl ozvláštěn tím, že byli vyhlašováni také dostihoví jezdci. Celé akce se zúčastnila Veronika Žilková a předání první ceny také Kateřina Brožová.Historická budova Žofína přivítala celou českou jezdeckou špičku a tak jsme mohli v předsálí potkat i legendárního žokeje Josefa Váňu, nebo další špičkové jezdce současnosti i minulosti. Celý večer moderoval Aleš Suchánek a zahájil jej s úderem 18. hodiny prvním blokem vyhlašování. Po této první části, které se zúčastnila také známá česká herečka Kateřina Brožová, se účastníci, kteří měli zájem sledovat naživo předávání cen nejlepším koním roku, přesunuli před palác Žofín. Ti, kteří chtěli zůstat v sále, mohli vše sledovat na velkoplošné obrazovce. A právě toto předávání je takovou třešničkou na dortu, které zpestří tuto akci možností vidět opravdové koně, kteří si sami přebírají cenu a dokonce ochutnají z kytice tulipánů, kterou dostává jejich trenér. Zde se předání zúčastnila populární herečka Veronika Žilková a na závěr byl dekorován nejlepší kůň české historie Železník, který se narodil 29. dubna 1978 a zemřel v roce 22. prosince 2004. Ceny přebíral legendární žokej Josef Váňa a majitel koně František Novák. Byl to jediný český kůň, který dokázal vyhrát Velkou pardubickou čtyřikrát.


12.-rocniku-galaveceru-kone-na-zofine-007.jpg

Josef Váňa a Veronika Žilková

 


Po návratu do hlavního sálu pokračoval program dalším předáváním cen, kdy byly postupně vyhlašování : Český drezurní pohár, Český skokový pohár a dále ceny v dětských kategoriích. Když již všichni v sále očekávali finále vyhlašování, objevil se na parketu malý koník, který svým rozměrem připomínal velkého Bernardýna. Všichni v sále sledovali, jak tento malý koník se snaží si vydupat z parketové podlahy něco k snědku a bylo zřejmé, že by se nejraději vrátil před Žofínský palác a okusil něco z místního porostu.Po tomto překvapení pokračovalo plynule vyhlášení a to třech nejvýznamnějších kategorií večera. Dostihovým jezdcem roku 2014 v kategorii roviny se stal Jiří Chaloupka, v kategorii překážky Josef Bartoš a skokovým jezdcem roku se stala Zuzana Zelinková.
Jelikož celý večer byl pojat v duchu vaření žofínského guláše, což na pódiu symbolizoval kotlík a oceňovaní na dotaz moderátora museli zodpovídat, co dokáží uvařit, jaké jídlo mají nejraději a v hlavních kategoriích jsme mohli sledovat vtipná videa vítězných závodníků předtočená před tímto vyhlášením na téma kuchařské umění. Ve všech humorných krátkých skečích bylo jasně ukázáno, že kuchařské umění není jezdkyním ani jezdcům vlastní. Za všechny můžeme zmínit video, kdy si jeden z aktérů při přípravě pokrmu postupně zraňuje všechny prsty, až nakonec vypadá jako válečný bojovník.
A tak po závěrečném vyhlašování jezdkyně Zuzany Zelinkové jí byl zadán úkol, aby z hlávky zelí a maďarské klobásy vytvořila něco k snědku. Dostala zástěru a za pomoci dekorujícího se snažila vytvořit nadívanou hlávku klobásou, kterou si bezprostředně poté odnesla Veronika Žilková ke svému stolu a celý večer zpestřovala svými humornými komentáři a stala se tak nedílnou součástí vyhlašování, které proběhlo v rychlém sledu a nebylo vůbec nudné.

Poté následovala volná zábava s tancem a na závěr po které následovala tombola s hodnotnými cenami.Kdo vyhrál jednotlivé kategorie? To jsme se dozvěděli z portálu www.jezdectvi.cz a předkládáme tyto výsledky:


Parkurové jezdkyně Sofie Najmanová, Anna Kellnerová, Alžběta Vojtková a Zuzana Zelinková, koně Lord d´Or, Caleri a Železník, tip čtenářů Sabelius a dostihoví jezdci Jiří Chaloupka a Josef Bartoš!

Odměňovali se také amatéři, novináři nebo falabella Michelle. Třešničkou na dortu byla i tombola, kde byli velmi úspěšní právě dostiháci - jezdeckou košili Winston vyhrál Václav Luka ml. a musel si ji před zraky diváků obléknout stejně jako Josef Bartoš závodní sako Litex (a splnil tak velké přání své manželce!)

 

 

Náhledy fotografií ze složky 12. ročníku Galavečeru Koně na Žofíně

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář