Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. ročník MEZINÁRODNÍHO KNIŽNÍHO VELETRHU A LITERÁRNÍHO FESTIVALU

15. 5. 2014

20. ročník MEZINÁRODNÍHO KNIŽNÍHO VELETRHU A LITERÁRNÍHO FESTIVALU
místo konání: Průmyslový palác, Výstaviště Praha - Holešovice
ve dnech 15. - 18. května 2014
Pořadatel: Svaz českých knihkupců a nakladatelů a Svět knihy, s.r.o.


Čteme jedním dechem II. - Fantasy & Sci–fi
Další díl obsáhlejší programové části věnované nejčtenějším žánrům je připravován ve spolupráci s Akademií fantasy, sci-fi a hororu, časopisy Pevnost a XB-1. Jeho součástí budou čtení, výstavy, debaty i kolektivní prodejní místo nakladatelů, jejichž profil je věnován především tomuto tématu. Pořadům zaměřeným na fantasy a sci-fi bude vyhrazen speciální prostor v pravém křídle Průmyslového paláce.
Kolik podob má kniha?
V době, kdy se dynamicky mění formát knih, má toto téma upozornit na vývoj knižního designu v historickém průřezu, dále jaké jsou trendy v grafickém zpracování, zda elektronické knihy mají šanci zvítězit nad tištěnými i co přinese knižnímu trhu budoucnost.


kniha.jpg


Literatura online
Program se uskuteční ve stejnojmenném sále, kde bude možnost se seznámit s nejnovějšími trendy v oblasti literárních internetových aktivit, s projekty e-knih, digitálních knihoven, literárních e-shopů, knižních a literárních portálů, knižních trailerů, webzinů a pod.
Odraz historie v literatuře ať už beletristické, odborné a dokonce i komiksové bude jedním z dalších tematických celků veletrhu. V programu se připomenou také významná výročí historických událostí i životních dat literárních osobností.
Již třetím rokem se na veletrhu prezentují také antikváři a i letos připravili zajímavou prezentaci. Jednak zopakují loni úspěšnou Literární míli, která bude ještě delší, a dále unikátní výstavu Ladislav Sutnar / Design ve službě. Výstava je pořádána v rámci jednoho z hlavních témat, a to Kolik podob má kniha? K vidění bude na 350 exponátů a výstava chronologicky zmapuje Sutnarovo celoživotní dílo.

Das Buch program představující na veletrhu již řadu let tvorbu současných německy píšících autorů. Společně jej připravují tři instituce: Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví v Praze. V letošním roce jsou autoři aktivně propojeni s tématy veletrhu, v rámci nichž se někteří z nich představí.

V předvečer zahájení veletrhu a literárního festivalu probíhá tradičně projekt Noc literatury, čtení překladů z evropských literatur, jenž pořádá České centrum Praha ve spolupráci s kulturními organizacemi sdruženými v projektu EUNIC. V letošním roce se uskuteční na Žižkově dne 14. května 2014.

Bohemisté
Svět knihy Praha nabízí již podruhé platformu pro profesní setkání zahraničních překladatelů české literatury s českými autory, vědeckými pracovníky, nakladateli, literárními agenty, producenty literárních pořadů, donátory literárních cen. Partnery odborného programu jsou Institut umění, Knihovna Václava Havla a Ústav pro českou literaturu AV ČR, za přispění hlavního města Prahy.
Vaříme s knihou
V letošním se roce se opět na veletrh vrací prezentace autorů kuchařek a kuchařů ve foyer Průmyslového paláce.


Svět knihy Praha 2014 v číslech

Literární festival


počet účinkujících 694
počet pořadů celkem 516
počet výstav 28
počet filmových představení 9
počet divadelních představení 27
Hosté literárního festivalu (23)
Argentina, Belgie, Česká republika, Dánsko, Francie, Itálie, Izrael, Kanada, Maďarsko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie

Veletrh


počet vystavovatelů 409
počet stánků 191
plocha 3.203 m²
počet registrovaných odborných návštěvníků 847
Vystavující země a regiony (26)
Ázerbájdžán, Belgie - Valonsko-Brusel, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Izrael, Japonsko, Kolumbie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábie, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Velká Británie


Otevírací doba: Vstupné:
čtvrtek – sobota, 15.- 18. května, 9:30 – 19:00 čtvrtek, 15. května
120 Kč jednodenní vstupné (především pro odbornou veřejnost a tisk)
neděle, 18. května, 9:30 – 16:00 pátek – sobota, 16.-17. května
100 Kč jednodenní vstupné
50 Kč děti a mládež 6-18 let, studenti, držitelé průkazu ZTP, důchodci
200 Kč rodinné vstupné – (2 platící dospělí, 1 – 2 děti do 15 let zdarma)
neděle, 18. května
50 Kč jednotné vstupné
 carousel

200 Kč permanentní průkaz (vstupenka na 4 dny)
zdarma 1 - 2 děti (do 15 let) v doprovodu 2 platících dospělých osob, držitelé průkazů ZTP/P s doprovodemStránky pořadatele : Svět knihy 2014

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář