Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. ročníky veletrhů PAMÁTKY - MUZEA - ŘEMESLA

4. 11. 2016


V termínu od 4. do 5. října 2016 se na výstavišti v pražských Holešovicích uskuteční 5. ročník mezioborového veletrhu obnovy, financování, využití a řemesel pod názvem PAMÁTKY 2016. Navazujeme na úspěšný předcházející ročník, který se vyznačoval větší vyhraněností, rozšířením interaktivních ukázek i rozmanitější skladbou vystavovatelů. To vše se setkalo se značným ohlasem návštěvníků, a proto připravujeme i nastávající 5. ročníky veletrhů PAMÁTKY - MUZEA - ŘEMESLA 2016 v obdobném duchu, ale v samostných projektech. Veletrh proběhne v Pravém křídla Průmyslového paláce.

  Mezioborové veletrhy představují výjimečnou příležitost pro prezentaci a ukázky záchrany, konverze historického dědictví; projektování a stavitelství; historie a sbírky muzeí, a oblast památkové péče. Své místo zde má restaurátorství a umělecké řemeslo, ochrana a zabezpečení staveb a jejich částí a vybavení, materiály, technologie a řemeslné postupy pro rekonstrukci památkových objektů, prvky a systémy technické infrastruktury a technického vybavení budov, požární ochrana a zabezpečení objektů a areálů, ovšem také rozsáhlá problematika soudobého využití památek a památkových souborů, jejich zakotvení v současných sídlech i krajině, vč. širokého segmentu cestovního ruchu a řada dalších témat. Nedílnou součástí je také odkaz našich předků a podpora řemesla.
Motto veletrhů: „Dejme minulosti budoucnost!“


 

 

pamatky-2014-001.jpg

Ročník 2014


Významnou návštěvnickou skupinu tvořit soukromí majitelé památek vč. vlastníků drobných objektů, zástupci církví a neziskových organizací, projektanti, architekti, investoři, správci památkových objektů a souborů, studenti středních a vysokých škol, širší kulturní veřejnost; všichni, jimž leží budoucnost památek u nás na srdci.

Témata, na něž se budou snažit dát odpověď veletrhy PAMÁTKY, MUZEA a ŘEMESLA, ať už veletržními expozicemi nebo doprovodnými programy, jsou velice rozmanitá a mají široký záběr. Teprve detailní nomenklatura veletrhu poskytuje ucelený obraz o jeho skutečně rozsáhlém zaměření, které v tomto oboru doposud nemá na našem území obdoby.


pamatky-2014-007.jpg

Z výstavy Památky 2014


Další informace naleznete na www.incheba.cz/veletrh/pamatky.html

 

Organizátor akce:                     INCHEBA EXPO PRAHA, spol. s r.o.

Místo konání:                       Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba: 

4.listopadu           10:00 - 19:00 hod.
5.listopadu           10:00 - 19:00 hod.

Základní vstupné 150,- Kč
Důchodci a zlevněné vstupné - Předregistrace 50,- Kč
Děti do 15 let, ZTP a ZTP/P včetně 1 osoby doprovodu zdarma

 

Náhledy fotografií ze složky Památky 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář