Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. středoevropský veletrh autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky 24. - 26. 11. 2015

26. 11. 2015
Od 24. - 26. 11. 2015 již pátý ročník Středoevropského veletrhu autobusové dopravy .
 

Výstaviště v pražských Holešovicích bude v termínu od 24. do 26. listopadu hostit 5. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS 2015. Jedná se o specializovaný B2B veletrh, jehož hlavní náplní je problematika středoevropské hromadné městské a silniční dopravy. Generálním partnerem veletrhu je Dopravní podnik hlavního města Prahy, který v září oslavil 140 let od zavedení městské hromadné dopravy v Praze.


  •  Pravé křídlo Průmyslového paláce
  •  Střední hala Průmyslového paláce
  •  Levé křídlo Průmyslového paláce
  •  Venkovní výstavní plocha
  •  Foyer

fotky :

 

 

http://www.cysnews.cz/clanky/akce-v-mestech-cr/vystaviste-holesovice/5.-stredoevropsky-veletrh-autobusu--hromadne-dopravy--garazove-a-servisni-techniky--24.---26.-11.-2015.html

Posted by Cysnews.cz on 24. listopad 2015

 


Na veletrhu se v letošním roce představí více jak 100 vystavovatelů z 9 zemí na celkem 14 tisících čtverečních metrech výstavní plochy. K vidění bude 21 značek autobusů, expozice výrobců komponentů a zařízení pro autobusy, významným segmentem však je mikroelektronika a informační systémy a zejména garážová a servisní technika. Oproti minulému roku se plocha výstavních expozic rozrostla o celou třetinu!

Vůbec největší vnitřní expozice o velikosti zhruba 300 m2 budou mít na veletrhu značky IVECO Bus, Solaris, SOR a Evobus. V každé expozici lze očekávat zajímavý exponát vč. českých premiér. Ozdobou veletrhu bude určitě „International Coach of the Year 2016“, autobus IVECO – Magelys.


scania-interlink.jpg

Scania Interlink 

  V sekci veteránů v Levém křídle Průmyslového paláce se v úterý 24. 11.  ve 14.00 hod. uskutečnil slavnostní křest nové knihy Martina Haráka.

Ucelená a poutavá publikace pojednává o minulosti a současnosti trolejbusů v ČR. Seznamuje čtenáře s jejich počátky a obrovským boomem na přelomu čtyřicátých a padesátých let minulého století a vysvětluje propad začátkem let sedmdesátých. Popisuje technická řešení, překážky a úspěchy prvních pokusů o vytvoření ryze české trolejbusové dopravy i různé technologie, které trolejbusy provázejí až do dnešního dne.


krest-knihy.jpg

Autor při křtu knihy 24.11.2015


trol.jpgVážení příznivci nových i starých autobusů, autobusové dopravy a velkých volantů,  dovolujeme si vás pozvat na slavnostní odhalení a představení jedinečné, limitované edice nového kalendáře pro rok 2016 Klubu českých historických autobusů - RTO Klubu. Na realizaci kalendáře se finančně podílely společnosti GW JIHOTRANS, a.s. a Kooperativa pojišťovna, a.s. a patří jim velké poděkování. Slavnostní představení se uskuteční v rámci veletrhu CZECHBUS  v úterý 24. 11. 2015 v 16.00 hod. v Levém křídle Veletržního paláce na holešovickém výstavišti v Praze. Těšíme se na setkání s vámi v expozici historických autobusů, kde pochopitelně mimo jiné nebudou scházet ani autobusy ŠKODA 706 RTO v nejrůznějších provedení.


historicke-busy.jpg

Historické autobusy


urbainwai02.jpg

Kompletní informace včetně předregistrace odborných návštěvníků na www.czechbus.eu

Kromě vystavovatelů, kteří se na veletrhu prezentují pravidelně, se v letošním roce můžeme těšit i na premiérovou účast několika značek. Přepravní řešení navržená na míru předvede VDL Bus & Coach. Další premiérovou značkou je ostravská EKOVA Electric, a. s., která se věnuje údržbě, modernizaci a výrobě tramvají, trolejbusů a elektrobusů a polský producent malých autobusů MERCUS – Bus. Nováčkem mezi vystavovateli je kromě řady dalších rovněž největší světový výrobce pneumatik a gumárenských výrobků Bridgestone.

CZECHBUS nabídne i bohatý doprovodný program – tři celodenní konference, řadu seminářů a také Setkání mistrů renovací – workshop na téma záchrany technického kulturního dědictví. V levém křídle Průmyslového paláce zažije výstavní premiéru  téměř z ruiny obnovená TATRA 85/91 z roku 1938. Bude zde také ŠKODA RO i trojice různých typů legendárních busů RTO.


 Doprovodný program - ZDE


 
Termín konání: 24. - 26. 11. 2015    
Otevírací hodiny:  9:00 – 17:00
Místo konání:      Výstaviště Praha - Holešovice 
  Vstupné
Základní vstupné   120,-
Odborní návštěvníci po registraci
  na webu  
80,-
děti do 15 let zdarma
  Další informace : Incheba
 
 

logopocasi.jpg logovylety.jpg logosport.jpg logorady.jpg
youtube-logo2.jpeg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Czechbus 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář