Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. ročník výstavy Lodě na vodě a jaké to tam bylo !

27. 4. 2015


 7. ročník výstavy Lodě na vodě se uskutečnil ve dnech 23.-26. dubna 20015 v Praze na Rašínově nábřeží, Hořejším nábřeží a na Smíchovské pláži. Pořadatelem výstavy s mezinárodní účastí je Asociace lodního průmyslu. Mezi oběma břehy Vltavy mohli návštěvníci přejíždět přívozem. Kromě prezentací lodí byla výstava zpestřena sekcí Dovolená v přírodě, která byla zaměřena především na rodiny s dětmi. Tato část výstavy byla umístěna na Rašínově nábřeží, kde byl vstup zdarma. Mohli jsme s prohlédnout vybavení pro kempování, turistiku, potápění, cyklistiku, rybářství. Velmi zajímavá byla možnost prohlídky obytných automobilů různých velikostí. Prezentovala se zde například firma KPS Automobile s.r.o. Staňkov, nebo Adria Karavany Sedlčany-autorizovaný dealer obytných vozů a přívěsů Adria. Zaujal nás obytný automobil KRS na podvozku Fiat Ducato 130k, který nabízel velmi důmyslné využití v porovnání s ostatním obytnými automobily poměrně malého prostoru. Bylo zde kromě lůžkového prostoru možno najít, WC, koupelnu se sprchou, kuchyň vybavenou varnou deskou a troubou i ledničkou od firmy KPS Automotive.


a-katamarany-z-lode.jpg

 

krs.jpg

Karavany

 


Naproti přístavišti přívozu bylo možno si prohlédnout speciální automobil, který ze účastnil soutěže Rallye Dakar. Užitečné informace jsme se dozvěděli na stánku Sea Help GmbH, nabízející bezplatné asistenční služby pro členy jako je např. odtah, dovoz náhradních dílů k lodi, pomoc při startování, dovoz pohonných hmot, stažení z mělčiny při lehkém nasednutí, převoz osob, poradenství ohledně počasí a revíru.

stanky-na-naplavce-2.jpg


Při procházení nábřeží bylo možno se zastavit na stáncích půjčoven lodí, cestovních kanceláří. Inspirativní byly nabídky společností zahrnující plavby na historických plachetnicích, dovolenou na plachetnici v oblasti Holandska a Západofríských ostrovů, cvičné a kondiční plavby, firemní setkání na lodi, zážitkové plavby. Jako každoročně firma Holandsko na lodi (Dutch Masters) nabízela atraktivní projížďky po Vltavě, o které byl velký zájem. Lákavá byla také možnost svézt se po Vltavě v gondole. Pohled na toto plavidlo, které je symbolem benátských kanálů, pod Železničním mostem byl opravdu netradiční. 

dutch-masters.jpg


V části u Železničního mostu byl bazar lodních dílů a výuka první pomoci.
Mohli jsme sledovat závody dračích lodí, katamaránů, divácky atraktivní byl doprovodný program v zóně E na smíchovské straně Vltavy, např. Flyboarding, Hoverboard, Formule na vodě.
Expozice na Hořejším nábřeží, kde byl vstup Kč 150,-, byla zaměřena na nabídku lodí, lodních motorů a příslušenství.
Zajímavé přednášky se konaly v houseboatu Port X, zmínit můžeme přednášku na téma ochrana majetku a osob, zabezpečení bytů a aut – Městská policie Praha, Historie lodí HEBE 1-4, Rozvoj infrastruktury vodních cest v ČR, Nové směrnice o technických požadavcích na rekreační plavidla, Novelizace zákona o vnitrozemské plavbě.
Strávit den na obou březích Vltavy bylo velmi odpočinkové a inspirativní. Protože počasí přálo, užili jsme si projížděk i přihlížení závodů a různých atrakcí.

Foto a text : Jana Bečková
 

Náhledy fotografií ze složky Lodě na vodě - 23.4.- 26.4.2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář