Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. ročník mezinárodní výstavy textilních technik Prague Patchwork Meeting je již minulostí.

7. 4. 2014

Tato akce je připravována ve spolupráci s Bohemia Patchwork klubem. Jedná se o nejrozsáhlejší přehlídku kombinovaných textilních technik ve střední Evropě. Hlavní kolekce zahrnovala přes 600 ks nástěnných kiltů z celého světa. Ve výstavním prostoru v 5 halách se představilo více než 350 autorů a klubů. Návštěvníci mohli hlasovat v soutěži o nejlepší český quilt . Soutěžilo se v kategoriích Aplikace a Matka příroda.
Poprvé v historii byla zahrnuta i výstava dětských kiltů různých věkových kategorií z několika zemí (např.Lotyšsko, Kazachstán, Slovensko).


 siti-na-stroji-na-vystave---zkouska-navstevnice.jpg

 Zkoušky šicích strojů


Obchody v prodejní nabízely opravdu velký výběr látek, pomůcek, dekorací a barev na textil. Zajímavá byla také prezentace šicích strojů. Pod vedením renomovaných našich i zahraničních autorek se mohly zájemkyně zúčastnit workshopů.
V loňském roce pan Eibisch přivezl látky určené pro projekt Uzbekistán. Díla tohoto projektu jsme mohli obdivovat v hale č 5 . Po úspěšném projektu Turkmenistán, který měl premiéru na 7. PPM pokračoval nový projekt z látek z Uzbekistánu. Projekt byl mezinárodní a mohly se zúčastnit i quiltařky ze zahraničí. Quilt má obsahovat nejméně 3 kousky látek dovezených z Uzbekistánu.


 motyli.jpg


Velice zajímavá byla kolekce kravat pro pana W. Eibische. Mnohé návštěvnice výstav vědí, že bývalý ředitel firmy Bernina pro východní Evropu pak Wolfgang Eibisch nosí pokaždé jinou originální patchworkovou kravatu. Vše začalo v roce 2000 kdy Věra Sherbakova plánovala svůj první workshop v Německu. Tehdy p. Eibische napadlo, že kravata by byla ideálním tématem pro čtyřhodinový kurs. Kravaty poté začal nosit při různých příležitostech. Celou sbírku kravat s sebou přivezl na 7. PPM, kde byla technika šití kravat námětem krátkých workshopů firmy Bernina. Kravatový kurs se dále realizoval v Německu a členky Bohemia Patchwork klubu byly vyzvány ke stejné akci v České republice. Na letošním 8. Ročníku byla vystavena nová kolekce kravat.


 kravaty-celek.jpg 


Svůj stánek měl také Český panenkový klub. Návštěvníci mohli také obdivovat kolekci plstěných klobouků a ostatních výrobků ze 100% ovčí vlny z ovcí Romney Marsch a Merino z ateliéru Na Vlně. Tyto klobouky jsme mohli také obdivovat na módní přehlídce, která byla součástí sobotního odpoledního programu společně s klobouky a fascinátory z dílny paní Hany Škorpilové. Tyto přehlídky navazovaly na módní přehlídku Kateriny Korsun. Po vyhlášení a předání cen výherkyním v hlavních soutěžních kategoriích Aplikace a Matka příroda pan Eibisch vyhlásil projekt na příští ročník PPM- Kazachstán, kdy bude jedním z materiálů také kůže a kožešina.klobouky-atelier-na-vlne-3.jpg


 

Po celou dobu výstavy byla možnost občerstvení v restauraci i v přilehlých barech, kde bylo možné zakoupit teplá jídla včetně polévky.
Vyvrcholením sobotního programu byla Patchwork party na Vltavě včetně bufetové večeře.
Cena vstupenek Kč 150/ 1 den nebo Kč 300/3 dny.
 

 


latky-se-zviratky.jpg

 

Zajímavé látky se zvířátky


 
 

Náhledy fotografií ze složky 8. ročník Prague Patchwork Meeting

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář