Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. ročník Prague Patchwork Meeting

4. 4. 2014

 

Nové sály a světové kolekce!
Největší galerie nástěnných textilních obrazů již poosmé v Praze.

logo-ppm-velke.jpg


  priscilla-kibbee.jpg

Priscilla Kibbee


4. - 6. dubna 2014 proběhne v Praze již 8. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech. Na ploše o rozloze více než pěti tisíc metrů čtverečních v celkem již 5 halách se představí více než 350 autorů a klubů, z toho 17 samostatných galerií. Třetinu celkové plochy obsadí obchody. Vystaveno bude více než 600 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se rozmanitých workshopů s předními lektory v oboru.

Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje přes 600 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil.


Do Prahy se sjedou světové hvězdy uměleckého quiltuLetos  se představí Pia Welsch z Německa, ABC Quilters,  výběr umělkyň z USA a Kanady se SAQA kolekcí „Dva“, moderní autorky Uta Lenk a Britta Ankenbauer (Německo). Dvě pozvané země, Velká Británie a Dánsko, nabídnou průřezovou textilní tvorbu od klasiky po modernu.Kurátorka Gudrun Heinz představí 150 autorek z celého světa v A4 mini quiltech na téma NUDA.Poprvé v historii budou vystaveny i dětské quilty různých věkových kategorií z několika zemí (Lotyšsko, Kazachstán, Slovensko a další). 

Doprovodné kurzy pro pokročilé i pro nadšené amatérkyNa mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna.Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Očekávanou premiéru bude mít nová kolekce s povinným základním materiálem LEN, kterou pak přebírají další evropské výstavy.Program doplní i módní přehlídky a ukázky líčení značky Artdeco. 

jana_sterbova_palmeral_cz.jpg

Jana Štěrbová


  Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy

Výstava se dnes se svou návštěvností 5,5 tisíc lidí řadí na 4. -5. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 35 tisíci návštěvníků.Díky rostoucímu renomé výstavy a svému zaměření na lifestyle, dekor a hobby,  je výstava Prague Patchwork Meeting již tradičně i účastníkem populárních life stylových veletrhů For Decor, For Interier a For Present v Letňanech.Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 150,-, nebo třídenní permanentka za 300,-.                                           

     

 

8. ročník Prague Patchwork Meeting

 


 
Termín:   4. - 6. 4. 2014 4. 4. od 14 do 18 hod 5.4. od 10 do 18 hod
6.4. 10 až 17 hod.
Místo konání: ****Wellness Hotel STEP Malletova
1141 Praha 9
Vstupné: 
jednodenní
Kč 150,- třídenní  Kč 300,-
   
Web:  www.praguepatchworkmeeting.com      
Plocha:   
5500 m2 1750 m2 obchody 60 firem
 Vystavovatelé:    350 autorů a klubů 17 samostatných galerií -  
 
Návštěvnost:                5500 cca, největší textilní výstava ve střední a východní Evropě
Časopis:                      měsíčník v češtině a angličtině Newsletter PPM (zdarma na webu a abonenti)

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 8. ročník Prague Patchwork Meeting

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář