Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adventní vánoční trhy 2016 - Norimberk

6. 12. 2016


Letošní trhy jsou v termínu :

Norimberku 25.11.- 24.12.2016


Letos můžete také navštívit výstavu o Karlu IV. - informace o výstavě


Výlet z roku  2013

Náš výlet na adventní trhy do Norimberka začal v 6.30 hod na Zličíně, kde jsme nastoupili do autobusu od naší cestovní kanceláře, která nám zprostředkovala zájezd zhruba za 800 Kč. Po tříhodinové cestě po dálnici jsme dojeli na okraj města Norimberk a přímo do centra jsme dojeli za cca 20 minut. Autobusy zastaví 100 m od vstupu do historického centra, kde jsou tradiční vánoční trhy.  


ckm_29.jpg

vanocenorimberk16.jpg

karel4.jpg


U naší cestovní kanceláře bylo možno absolvovat prohlídku s průvodkyní s možností individuálních časů během výkladu nebo samostatná prohlídka města. Jelikož já osobně znám historické centrum města velmi dobře, rozhodli jsme se pro individuální prohlídku. Naše trasa vedla historickým centrem přes centrum vánočních trhů na Lorenz platzu směrem k Kaiserburgu tzv. Norimberskému hradu. Zpět jsme se vrátili opět přes vánoční tržiště a na pěší zónu k známé fontáně s výjevy strastí a slastí manželství. 


man2.jpg

 

Letošní vánoční trhy  
Otvírací den 25.11.2016 10 - 21 hodin
Zahajovací ceremoniál- 25.11. 17:30
Pondělí - čtvrtek 10 - 21 hodin
Pátek a sobota 10 - 21 hodin
Neděle 10 - 21 hodin
Štědrý večer 10 - 14 hodin
Informace : www.christkindlesmarkt.de/en/  
 
 
 

Na vánočních trzích je možno zakoupit pouze výrobky spojené s vánoční tématikou tj. svíčky, vánoční dekorace, víno, cukrovinky, tradiční figurky ze šusených švestek a norimberský perník, pražené mandle a oříšky. Na občerstvení je možné dostat norimberkou klobásu v housce u mnoha stánků a svařené víno či punč v hrnečku určeném každý rok pro tyto vánoční trhy, který si můzeze za EUR 2,50 zakoupit nebo na zálohou vrátit. Každý rok je tento hrnek jiný. Součástí trhu je rozsáhlá nabídka překrásného ovoce ze všech možných světadílů. 


a-stanek.jpg

 


 davy-na-trzich.jpg

 

 

 


Součástí vánočních trhů jsou varhanní koncerty, prohlídky všech kostelů, které jsou vánočně vyzdobeni. Na ulicích se můžete setkat s pouličními muzikanty a je zde možno vidět levitujícího mnicha a kejlíře. Samozřejmostí je možno návštěvy obchodních domů na pěších zonách nabízejících oděvy, obuv a kosmetiku za velmi nízké ceny např. v současné době slaví CaA kulaté výročí založení a v souvislosti s tím poskytuje svým zákazníkům na všechny výrobky 25 % slevu. Pokud jste unaveni a nechcete se prodírat davem návštěvníků, je možno v historickém centru navštívit Germanishe muzeum, kde si můžete v klidu vypít kávu a zhodnotit zážitky z návštěvy .


 

Neopakovatelné kouzlo vánočního trhu zažijete v Norimberku 25.11.-24.12.2016 na náměstí Hauptmarkt, s kulisou kostela Panny Marie, s kašnou a s výhledem na gotický kostel sv. Sebalda v historickém jádru města.

Podrobný plánek a informace o trzích


Více informací : www.christkindlesmarkt.de/en/

 

Náhledy fotografií ze složky Vánoce Norimberk

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář