Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce ve Skanzenu Solvayovy lomy

19. 3. 2012

  Co pro Vás chystáme

28. dubna 2012
Slavnostní zahájení sezóny.
Zahájení patnácté sezóny ve skanzenu Solvayovy lomy. Mnoho techniky v akci, jízdy úzkorozchodnou dráhou a po zimě nové exponáty.
12. kvĕtna 2012
Skanzen pro netopýry
Vážení návštěvníci, v sobotu 12.5.2012 pro vás připravujeme již 5.ročník akce na podporu ochrany netopýrů pod tradičním názvem "Skanzen pro netopýry" . K dispozici vám budou odborníci s ČSOP Nyctalus a s nimi i žíví netopýři chovaní v zajetí. Návštěvu doporučujeme pro rodiny s dětmi, netopýry je možné nakrmit a pohladit. Můžete se dozvědět mnoho zajímavostí ze života těchto užitečných zvířátek. Letošní "Skanzen pro netopýry" bude zároveň součástí mezinárodního dne biodiverzity.
26. kvĕtna 2012
Muzejní noc 2012
Vážení a milí příznivci Festivalu muzejních nocí, i v tomto roce Vás rádi přivítáme v našem skanzenu na již tradiční noční akci. Program bude na tomto místě upřesněn v průběhu měsíce března.
9. června 2012
Rotující setrvačníky
Jedná se o devátý ročník největší industriální akce pořádané Společností Barbora o.s ve skanzenu Solvayovy lomy. Setkání každoročně přiláká bezmála stovku vystavovatelů, kteří prezentují své historické stroje se setrvačníky. Jedná se zejména o stabilní motory pro pohon zařízení v průmyslu a zemědělství, dále parní stroje od modelu až po parní válec a nemohou chybět ani historické traktory a další historická kolová technika. Součástí akce bude i předvádění této techniky v chodu. Začátek akce předpokládáme po desáté hodině, záleží to samozřejmě na příjezdu vystavovatelů s technikou, a bude probíhat po celou sobotu.
15.  a 16. září
2012
Překvapení
Na tento víkend pro Vás připravujeme překvapení. Pokud vše dobře dopadne, budete se s námi moct projet vlakem v jedné lokalitě, kde vlak už dlouho nejel... Další podrobnosti budou případně vyvěšeny zde.
27. října 2012
Ukončení sezóny
Slavnostní ukončení sezóny, aneb den s dráhou. Při této příležitosti bude uspořádáno několik spanilých jízd všeho, co má kola a je schopno pohybu. Stejně jako v roce 2011 bude k vidění v akci i ostatní nekolejová technika.

zdroj : http://solvayovylomy.cz/

 

Náhledy fotografií ze složky Solvayovy lomy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář