Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arriva v Berounském okrese

26. 8. 2013

O tomto víkendu přesně v sobotu 24.8. vyjel na jízdu Berounskem německý vlak Arriva jenž bude v nejbližší době jezdit po českých železnicích .Jednalo se o zvláštní vlak "Bartoloměj."

arriva-a-810.jpg

Jedná se příměstské vlaky , které byly zakoupeny a kompletně zrekonstruovány . S jejich nasazením se počítá v nejbližší době na trati Kralupy nad Vltavou - Praha Masarykovo nádraží – Praha-Libeň - Benešov u Prahy. Při jízdě , která byla zdarma, si mohli cestující prohlédnou interiér vlaku a srovnávat s jednotkami , které zde pravidelně jezdí a to jsou 810. Vozy řady 810 jsou často přezdívány „autobus“ kvůli konstrukci a použitým součástkám (autobusový motor a převodovka).A první kusy byly vyrobeny již 1975.Srovnání zde jasně vyhrávají nové vlaky Arriva s pohodlnými sedadly a vysoce kvalitním provedením interieru včetně nového WC. Jízda je o mnoho klidnější a tak lepší pocit z cestování. A jaká je to jednotka se dozvídáme z tohoto popisu


.Motorová jednotka české řady 845 je jednotka německého označení 628.2, vyráběná v letech 1986–1996 v Německu ve vagónkách Duewag a Waggon Union. Skládá se z jednoho motorového a jednoho řídicího vozu. Maximální rychlost je 120 km/h, uspořádání podvozků 2'B'+ 2'2', rozchod normální 1435 mm.Deset těchto jednotek si v létě 2012 koupil od Deutsche Bahn český dopravce ARRIVA vlaky s. r. o. a nechal provést částečnou rekonstrukci v šumperské firmě Pars nova a. s. V rámci rekonstrukce byl kompletně obnoven interiér, dosazena sedadla Regio+ a vozy dostaly nový lak.


novy-vlak-arriva-ve-vseradicich.jpg

 Ve stanici Všeradice si mohli návštevníci v klidu prohlédnout vlak a diskutovat s obsluhou vlaku včetně strojvedoucích . Vlak zde byl vystaven asi tři hodiny. 

 

Náhledy fotografií ze složky Arriva ve Všeradicích

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář