Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autoshow Praha 2015

2. 10. 2015

Zatímco se evropská veřejnost potěší automobilovými novinkami i běžnou produkcí na autosalónu ve Frankfurtu již koncem září, o pár dní později, ve dnech 1. až 4. října otevře své brány jediný letošní český autosalón. Výstava Autoshow Praha se uskuteční již po osmnácté, podruhé ve zcela nové podobě.


 

 

dsc_8908.jpg
 

 


První je úplná novinka, v předpremiéře si budou moci návštěvníci prohlédnout nový DS 4 ve verzi hatchback. Plynulé dynamické a elegantní linie, chromované prvky na karoserii, výkonné a účinné motory,… Nový DS 4 má všechny vlastnosti prémiového hatchbacku a současně přináší osobnější ráz díky dvoubarevné nabídce, která je v tomto segmentu jedinečná, kdy může mít karoserie jiný odstín než střecha. Nový DS 4 s elegantním exkluzivním interiérem, který lze upravit na míru vkusu zákazníka, vystupuje jako hrdý dědic tradice automobilů DS, z nichž čiší avantgarda, osobitost, elegance a špičkové technologie. V expozici bude vystaven ve verzi DS 4 Sport Chic s motorem 2.0 BlueHDi 150 S&S MAN v barvě šedá Planinium a s exkluzivním koženým čalouněním Habana.

 

Druhou novinkou je nový DS 5, vlajková loď značky DS. „Nový DS 5 je víc než jen nové auto. Je to model DS uvádějící novou identitu značky. 60 let po původní DS má nová DS 5 v sobě celou DNA značky DS a především nám umožňuje potvrdit náš cíl, kterým je návrat do světa luxusních francouzských automobilů!“ Yves Bonnefont, generální ředitel značky DS. DS 5 se představí ve dvou variantách: ve speciální sérii v bílé perleťové barvě se zlatými doplňky (středy kol a logo DS na kapotě v Gold Mat) k 60 letům výročí DS a ve standardní verzi DS 5 Sport Chic s motorem 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 v modré barvě Encre. 


 

 

http://www.cysnews.cz/clanky/akce-v-mestech-cr/autoshow-praha-2015.html

Posted by Cysnews.cz on 1. říjen 2015

 


Pětačtyřicet značek představí svou produkci i nejnovější modely. Očekává se téměř dvacet premiér včetně domácích produktů Hyundai Tuscon a Škoda Superb Combi. Jmenovat lze i další vozy jako jsou Cadillac ATS-V, Escalade, Corvette C7, Ferrari 488 GTB, Ford Mustang, S-Max a Galaxy, Honda H-RV, Jazz a Type-R, Jaguar XF, Kia Cee'd, Lexus RC 200t, Opel Astra a Corsa, Renault Kadjar, Subaru Levorg, Toyota Auris a Avensis, Volkswagen Touran či Volvo XC90, případně sportovní exot VUHL 05.


 


Po příchodu na venkovní ploše se návštěvníci seznámí především s užitkovými vozy včetně novinek. Průmyslový palác bude v drtivé většině zaplněn osobními vozy, které představí multidealeři za podpory výrobců a dovozců. Další značky budou vystaveny v Křižíkových pavilónech, kde najdou své místo i dodavatelé příslušenství a doprovodný program. Chybět nebudou ani elektromobily a na své si přijdou také milovníci historie prostřednictvím veteránů a youngtimerů.


 

dsc_8867.jpg

dsc_8854.jpg

 


Cílem výstavy Autoshow Praha 2015 není jen představit luxusní značky vozů, ale také nabídnout návštěvníkům svezení ve vybraných vozech formou testovacích jízd. Proto budou pro veřejnost připraveny téměř tři desítky vozů k testovacím jízdám. Dnes již můžeme sdělit, že k dispozici budou vozy značek Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Kia, Land Rover, Renault, Škoda, Volkswagen včetně několika novinek.

Ač by to tak na první pohled mohlo působit, není pražský autosalon určen výlučně mužům. Na své si přijdou i zástupkyně něžného pohlaví. Jistě je potěší designové křivky nejnovějších modelů i speciální program pro ženy - řidičky, o nějž se postará magazín Žena v autě ve svém multimediálním stánku. Mohou zde získat zajímavou inspiraci, nechat se zdarma nalíčit, zasoutěžit si, zúčastnit se módní přehlídky či posedět u dobré kávy. V blízkosti stánku se navíc nachází dětský koutek.

Punc celostátní výstavy dodává záštita Sdružení automobilového průmyslu, které je v České republice čím dál silnější a dá se říci, že tvoří páteř ekonomiky. O jejím růstu svědčí i rostoucí prodeje osobních a užitkových vozů, kterým je výstava Autoshow Praha 2015 především zasvěcena. Pro zajímavost dodejme, že od ledna do srpna letošního roku se v České republice prodalo téměř 153 tisíc nových osobních automobilů, což je proti stejnému období loňského roku o 22 % více.


Autoshow Praha 2015 otevřelo své brány pro návštěvníkyData výstavy:
Termín konání: 1. – 4. 10. 2015

Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ PRAHA – HOLEŠOVICE
Průmyslový palác
Křižíkovy pavilóny
Venkovní plocha
Organizátor: INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.


Otevírací hodiny: 1. 10. 10.00 – 19.00
(10.00 - 12.00 - novináři, odborná veřejnost)
2. - 3. 10. 10.00 – 19.00
4. 10. 10.00 – 16.00


Vstupné: 150 Kč dospělí
100 Kč zlevněné
(děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)
300 Kč rodinné (2 dospělí, 2 děti)
zdarma ZTP, ZTP/P


www.autoshowpraha.cz
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Autoshow Praha 2015