Jdi na obsah Jdi na menu
 


Berounští medvědi měli oslavu

15. 1. 2013

Oslava letošních třináctých narozenin berounských medvědů Vojty, Matějě a Kuby byla vskutku velkolepá. Rekordní byla nejen účast gratulantů, ale i novinářů a samotných návštěvníků. Na Městské hoře u medvědária se sešlo přes dvě stě dětí ze všech berounských škol a školek, mezi diváky ovšem bylo i mnoho dříve narozených. Ti všichni dětem přinesli plné tašky dobrot.


Navíc oslavám přálo počasí. Těsně před jejich vypuknutím napadl sníh, na samotné předávání darů vykouklo slunce.
„Tak velká účast mě opravdu překvapila a potěšila,“ pochvalovala si starostka Berouna Šárka Endrlová, která medvědům přinesla med a hroznové víno spolu se zpěvákem Pavlem Vítkem a producentem Janisem Sidovským. Společně pak medvědy krmili šlehačkou.
„Medvědi jsou velice přítulní. Připomínají mi trochu naše psy, ovšem naši hafani bullmastifové váží jen osmdesát kilo,“ žertoval Vítek.
S vnučkami přišel medvědům popřát i herec a moderátor Petr Jančařík. Do medvědária dorazil i režisér Václav Chaloupek. Chundelatí filmoví hrdinové z večerníčku Méďové svého někdejšího pána okamžitě rozpoznali, a tak došlo i na tradiční olizování.
Kmotr medvědů Jan "Míša" Černý huňáčům opět přinesl tři dorty.
„Kluci už jsou ale přecpaní,“ komentoval Chaloupek fakt, že do medovníků se medvědím bratrům už příliš nechtělo.
I když se během posledních let medvědi nevážili, odborníci odhadují, že váží něco mezi 300 a 400 kily. Nejmohutnější je Kuba, nejdelší Matěj a Vojta je podle ošetřovatelek nejvíc šikovný. V Berouně se medvědi zabydleli před deseti lety.

 Fotogalerie ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky Berounka zamrzající v obrazech

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář