Jdi na obsah Jdi na menu
 


Betlém v Čenkově opět bude ze slámy

22. 12. 2013

Čenkov nacházející se na spojnici mezi Příbramí a Hořovicemi. Již čtvrtým rokem u místní Kapličky sv. Antonína bude postaven Betlém ze sena. Betlém je postaven tak, že každý návštěvník si může celý Betlém projít a stát se tak jeho součástí a vyzkoušet si jaké to bylo jít se poklonit s ostatními právě narozenému Ježíšku.


p1010007.jpg

Ovečky ze slámy


 Po cestě potkáte odpočívající shrbenou stařenku s holí, maminku  s děckem ženoucí kozu , postavu nesoucí v náručí jehňátko. Potkáte právě přijíždějícího maharadžu na slonovi, vezoucí dary a další postavy na cestě k Betlému. Jak se přiblížíte k více improvizované stáji, kde se klaní Tři králové se svými dary přivážené na velbloudovi. Minete muzikanty hrající malému děcku a nechybí ani stádo ovcí s pasáčkem a ovčáckým psem.


Betlém byl zapsán do České knihy rekordů, jako nejpočetnější betlém ze sena v životní velikosti.Udaj byl do České databanky rekordů zaregistrován den 15.prosince 2012 vrámci adventního koledování v Čenkově


u kapličky  budou probíhat akce :

 -  sobotu 14. prosince 2013  od 17 hod bude 

Adventní koledování,kde si můžete s kapelou Čenkomor zazpívat koledy. 

- sobota 21. prosince od 16 hod:

Divadelní představení hry Narození Krista .

Hraje ochotnicky spolek Skalka z Obecnice.(Představení trvá 25 min) Představení bude sehráno u kapličky v betlémě ze sena kde postavy pro tento den ožijí,,,,Domů si můžete odnest Betlémské světlo, nezapomeňte svíčky, lampičky.


  Betlém bude vystaven  od 1. prosince do 6. ledna 2014


 zdroj informace:  www.cenkov.eu 


Mapa

    

 

logopocasi.jpg logovylety.jpg logosport.jpg logorady.jpg
youtube-logo2.jpeg

 
 

Náhledy fotografií ze složky Betlém ze sena v Čenkově

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář