Jdi na obsah Jdi na menu
 


Betlém ze sena v Čenkově

9. 12. 2012

Čenkov nacházející se na spojnici mezi Příbramí a Hořovicemi. Již třetím rokem u místní Kapličky sv. Antonína bude postaven Betlém ze sena. Betlém je postaven tak, že každý návštěvník si může celý Betlém projít a stát se tak jeho součástí a vyzkoušet si jaké to bylo jít se poklonit s ostatními právě narozenému Ježíšku.

 

p1010007.jpg

 

Po cestě potkáte odpočívající shrbenou stařenku s holí, maminku  s děckem ženoucí kozu , postavu nesoucí v náručí jehňátko. Potkáte právě přijíždějícího maharadžu na slonovi, vezoucí dary a další postavy na cestě k Betlému. Jak se přiblížíte k více improvizované stáji, kde se klaní Tři králové se svými dary přivážené na velbloudovi. Minete muzikanty hrající malému děcku a nechybí ani stádo ovcí s pasáčkem a ovčáckým psem.

V sobotu 15. prosince 2012  od 18 hod bude u kapličky probíhat akce Adventní koledování,kde si můžete s kapelou Čenkomor zazpívat koledy. Zároveň bude přítomný komisař z agentury Dobrý den z Pelhřimova za jehož účasti proběhne zápis betléma do České knihy rekordů. Jako největší betlém ze sena v životní velikosti s oděnýma postavama.

 

 Betlém bude vystaven  od 1. prosince do 6. ledna.

 

zdroj informace:   www.cenkov.eu             

 

Náhledy fotografií ze složky Betlém ze sena v Čenkově

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář