Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brandýs na Labem - Audience u císaře Karla I. – Rudolfinské slavnosti

26. 4. 2012

Počasí

 

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, 27. – 29. dubna 2012

Audience u císaře Karla I. je tradiční historickou akcí, při   níž si město i zámek Brandýs nad Labem připomínají památku blahoslaveného císaře Karla I. a celou svoji slavnou minulost, spjatou s  rodem Habsbursko-Lotrinským od roku 1547 až do roku 1918, tedy se čtyřmi sty lety české královské tradice i evropských dějin.

V roce 2012 desátý ročník Audience vzpomene řady významných výročí – 90. výročí úmrtí Jeho Veličenstva blahoslaveného císaře a krále  Karla I. Rakouského, 120. výročí narozenin císařovny Zity a nedožité 100. narozeniny Jeho císařské a královské Výsosti, Korunního prince Dr. Otty Habsburského.

Rudolfinské slavnosti připomenou pro zámek Brandýs nad Labem i celé Čechy zvlášť významné výročí 400. let od smrti a 460. let od narození Jeho Milosti Císařské Rudolfa II.

Audience u císaře Karla I. – Rudolfinské slavnosti 2012 na císařském a královském zámku Brandýse nad Labem dne 28. dubna 2012, budou opět příležitostí ke slavnostnímu setkání vojenských historických jednotek a milovníků tradic ze všech zemí bývalé středoevropské monarchie s reprezentací Domu Habsburského, s příslušníky  šlechtických rodů a členy mezinárodní Modlitební ligy blahoslaveného císaře Karla za mír mezi národy.

Program slavností bude završen Mší svatou při relikvii blahoslaveného císaře Karla v poutním chrámu Nanebevzetí Panny Marie  ve Staré Boleslavi a doprovázen kulturním a historickým programem i výstavami v autentických prostorách zámku a zahrady, které císař Rudolf II. užíval jako své hlavní mimopražské sídlo.

 

 

 

brandys00001.jpg

 

 brandys00003.jpg

 PARNÍ VLAK PODROBNOSTI ZDE 

Pozvánka a program AUDIENCE 2012 ke stažení

Zdroj :audience-brandys.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář