Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český Goodwill 2016

29. 10. 2016

Český Goodwill 2016

                                                                      Ve dvoraně Českého muzea hudby, kde dříve býval kostel a později i četnická stanice, byla předána prestižní ocenění pro firmy, kterých si lidé váží - Český Goodwill 2016 (ČG). Čtvrtého ročníku soutěže se zúčastnilo 111 firem. Odborná porota vybrala 16 firem a institucí z celkového počtu 74 nominovaných, které postoupily do finále. Organizátor, poradenská skupina HPCG, a partneři projektu věnovali oceněným firmám ceny v hodnotě přes 1.000.000 Kč pro další rozvoj jejich podnikání. Ve 4. ročníku ocenění Český Goodwill byla tradičně vyhlášena první 3 místa v každé z kategorií, k tomu ještě letos přibyly 2 zvláštní ceny. Veřejnost hlasovala o tom, kdo se stane v pořadí čtvrtým vítězem v kategorii Osobnost ČG. Po napínavém souboji si vítěznou zlatou příčku udržela paní Michaela Bílá Čížková, jednatelka firmy HAPPY FOTO Česko. Z celkového počtu 11 364 hlasů jich Michaela Bílá Čížková získala neuvěřitelných 3 973, tedy více než 35 %. To představuje velmi silný mandát, který veřejnost shodou okolností v minulosti udělila jmenovkyni Michaele Husté, majitelce soukromé oční kliniky OČNÍ EU. Nominaci na ocenění Český Goodwill 2016 dostala společnost Happy foto za filozofii výroby, která je velmi šetrná k životnímu prostředí. Zásady ekologie přebrala téměř před 20 lety od své mateřské firmy z Rakouska. Dnes se jimi zaměstnanci řídí nejen na pracovišti, ale také v soukromí. Jdou příkladem, a to hlavně díky své jednatelce, paní Michaele Bílé Čížkové, která se zaslouženě stala Osobností Českého Goodwillu 2016! Na druhém místě se s 1113 hlasy umístila Petra Plemlová a její společnost Unuodesign. Bronzovou příčku s 595 hlasy obsadili manželé Dana a Adam Jermanovi, majitelé firmy Bambutik.

Odborná porota dále rozhodla o vítězích v kategoriích :


go4-pohled-do-salu.jpg


                                                                                                                                        V Kategorii Tradice převzal ocenění za vítězství ředitel obchodu a marketingu Jan Teplý ze společnosti Madeta. Mlékařské družstvo Táborské vzniklo v r. 1902, z počátečních písmen tohoto názvu vznikla značka MADETA. Dnes má pět samostatných závodů, které se rozvíjejí z ryze českého kapitálu. Brány závodů opouští více než 250 druhů výrobků, jež tvoří celkový roční objem 396 900 000 ks. Je největším zpracovatelem mléka v republice- ročně zpracuje téměř 0,4 miliardy litrů. Přibližně čtvrtina produkce putuje do zahraničí. Stříbrnou příčku obsadila firma Dermacol a jako třetí porotu oslovil tradiční a poctivý přístup rodinného Pekařství Štěpán Kováč.


go3-madeta.jpg


                                                                                                                          V nejnabitější Kategorii Inovace, kde se ve finále sešlo 30 nominovaných, získala hlavní cenu brněnská technologická firma s globální působností  Flowmon Networks. Flowmon Networks pomáhá firmám spravovat a zabezpečovat jejich síťovou infrastrukturu. „Jsem rád, že existuje ocenění, které bere v potaz také přidanou hodnotu firmy, ať už se ta realizuje v jejím přístupu k podnikání a hodnotách, přínosu pro region nebo šíření dobrého jména českých podniků v zahraničí. A takových firem u nás rozhodně není málo,“ uvedl Rostislav Vocilka, ředitel Flowmon Networks, který cenu během slavnostního večera převzal. „Náš příběh je dobrým příkladem transformace výsledků akademického výzkumu ve funkční, celosvětově působící firmu. Podařilo se nám rozvinout technologii, která byla ve své době teprve v počátcích a prosadit se s ní na velmi náročném trhu IT. A to navíc v konkurenci velkých amerických firem,“ dodává. Druhé místo porota přidělila světovému lídru v oboru modelářské příslušenství, společnosti EDUARD – Model Accessories, a bronz si odnesl jihočeský výrobce funkčního prádla MOIRA. 


 go1.jpg


                                                                                 V kategorii Partner porotu nejvíce oslovil příběh novopacké společnosti ENIKA.CZ. Firma ENIKA.CZ s.r.o. navazuje na tradici ryze české soukromé firmy Enika, s. r. o, založené v roce 1990 bez účasti zahraničního kapitálu, pečlivě budované s cílem poskytovat zákazníkům co nejkvalitnější služby. ENIKA disponuje moderním vývojovým centrem pro oblast elektrotechniky, se zaměřením na automatizaci budov, řízení osvětlení a dalších technologií. ENIKA při vývoji inovativních zařízení využívá více než dvacetileté zkušenosti v oblasti bezdrátového přenosu informací a má tak na svém kontě několik prvenství. Známkou kvality je nárůst exportu vlastních výrobků a vybudování spolehlivě fungující distribuční sítě v mnoha zemích Evropy. Na druhé příčce ocenila porota odpovědný přístup společnosti Advantage Consulting a třetím místem kategorii uzavřela středočeská firma JASA.                               

                                                                                               Jako Mecenáš Českého Goodwillu 2016 byl zvolen Jan Tuček ze spol. STEM/MARK za pro bono výzkumný projekt, ve kterém se STEM/MARK zaměřil na lidi v předdůchodovém a nastupujícím důchodovém věku (55-74let) a na vyvracení různých mýtů a stereotypů spojovaných se seniory, zejména pak jejich bonitou. V české populaci jsou jistě senioři, kterým se daří špatně. Existuje také skupina lidí, kteří nemají dost zdrojů na snadný život, ale, jak říkají, vyjdou. Zajištěných a velmi dobře zajištěných je podle výzkumu mezi seniory (2,5 mil. osob) přes 40 %, což je cca jeden milion lidí. Výsledky výzkumů STEM/MARK už delší dobu ukazují, že se jedná o velmi zajímavou a perspektivní cílovou skupinu v mnoha oblastech, kde to často příliš nečekáme – online nakupování, využívání nových technologií, důrazu na kvalitu zboží, ale třeba i cestování. Průměrná velikost domácnosti: 2 osoby a průměrný příjem domácnosti: 25 tis. Kč.), třetina s ním obtížně vyjde.  „Lidé 55+ jsou zajímavou cílovou skupinou, o kterou se nebudeme muset starat. Naopak, někteří z nich by se mohli starat o nás. Lidé z bonitní Generace 55+ dovedou říci, o čem sní. Na rozdíl od mnohých jiných však své sny mohou a chtějí měnit v realitu. Mají na to dostatek zdraví, času, chuti i zdrojů,“ říká Jan Tuček. V této kategorii byla letos udělena jen tato cena. 


go-2-tucek.jpg

Jan Tuček ze spol. STEM/MARK


                                                         

  Mimo hlavní kategorie porota udělila zvláštní cenu organizacím EB Centrum ČR a DEBRA ČR, které se společným úsilím snaží ulehčit těžký úděl lidí s onemocněním zvaným ‚nemoc motýlích křídel‘.  Ocenění patří především paní primářce Haně Bučkové a paní ředitelce Alici Brychtové, bez nichž by obě zmíněné organizace a péče o lidi s nemocí motýlích křídel v ČR nebyly na tak vysoké úrovni. Hlavní mediální partner Lagardere Active ČR ještě ocenil Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které atraktivní a nezapomenutelnou formou představuje zvyky a tradice našich předků. Muzeum vloni oslavilo 90 let. Ředitel Valašského muzea v přírodě Ing. Jindřich Ondruš dodává: „Navazujeme na názory zakladatele muzea Bohumíra Jaroňka, který řekl: Nechceme budovati mrtvé skladiště budov a předmětů, chceme zbudovati pomocí praktického národopisu živé muzeum, v němž zděděné tradice valašské minulosti asvéráz plemene a bydliště lidu jsou udržovány při životě výkony práce, zvyky, tanci, zpěvy a obřadnostmi lidu.

Mezi nominovanými byla téměř 1/3 žen podnikatelek a manažerek.  V průběhu slavnostního večera byl vydražen benefiční kalendář Český Goodwill 2017 s portréty dvanácti oceněných podnikatelů a partnerů projektu z předešlých ročníků, jehož autorem je světoznámý výtvarník Jaromír 99. Jeho rukopis nesou taková díla jako Alois Nebel, Emil Zátopek -  když nemůžeš, tak přidej!, Franz Kafka – Zámek. Výtěžek z dražby byl věnován nadačnímu fondu MA-MA Foundation na projekt Plňme přání. Letos bylo splněno přání nemocné čtrnáctileté Martinky, která se prošla jako modelka s A.Verešovou  v národním kroji po přehlídkovém mole při přehlídce v Obecním domě.


go-m.-bila-cizkova.jpg

Paní Michaela Bílá Čížková, jednatelka firmy HAPPY FOTO Česko


Hosté navíc mohli po celý večer obdivovat zhmotnění „Českého Goodwillu“ - prototyp supersportovního českého automobilu Praga R1R, který dorazil před brány Českého muzea hudby po vlastní ose. Záštity pro 4. ročník znovu poskytly Jaroslava Jermanová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP). Prestižní novinkou pro rok 2016 je záštita, kterou nad oceněním převzala Mezinárodní obchodní komora a Světová federace obchodních komor se sídlem v Paříži. Záštitu nad slavnostním galavečerem Český Goodwill převzal také starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. Ocenění Český Goodwill mimo jiné podporuje platforma společensky odpovědných firem Business Leaders Forum. Pořadatelem je tradičně česká poradenská skupina HPCG. Nad transparentním průběhem dohlíží TÜV SÜD Czech. Cílem Českého Goodwillu je upozornit širokou veřejnost na to, že podnikatelé jsou nositeli důležitých etických hodnot a morálních kvalit, které se ze společnosti stále více vytrácejí a je potřeba si je připomínat. Cílem je také ocenit poctivou práci a odpovědný přístup k okolí podniku v rámci podnikatelských aktivit, vyzdvihnout tradiční morální hodnoty, motivovat širokou veřejnost k pozitivnímu myšlení a podpořit podnikatelského ducha, podnikatele a společnosti působící v České republice.
„Jsem hrdý, že projekt, s nímž jsme přišli, veřejnost přijala a ocenila,“ prohlásil spokojeně Ing.Petr Hlavatý, představitel pořadatelské společnosti Hlavatý & Partners Consulting Group,

Stránky organizátora : www.cesky-goodwill.cz

go6-autopraga.jpg

Prototyp supersportovního českého automobilu Praga R1R


Jaromír Hampl

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář