Jdi na obsah Jdi na menu
 


CzechBus 2013 pro odborníky i v sobotu pro děti vás zve na Holešivické výstaviště

15. 11. 2013
Od 14. 11. až do 16. 11. je pro návštěvníky z řad odborné i laické veřejnosti otevřen veletrh autobusů a hromadné dopravy. První dva dny jsou věnovány spíše odborné veřejnosti, avšak sobota bude pro děti a rodiče.
 
Na výstavě můžete očekávat spoustu zajímavého . Jistě každého návštěvníka při příchodu k průmyslovému paláci, kde veletrh probíhá, upoutají zde vystavené autobusy. A to především historický autobus ŠKODA RTO. Škoda 706 RTO-K je model československého kloubového (článkového) autobusu, který byl vyroben v jednom exempláři národním podnikem Karosa Vysoké Mýto v roce 1960 (označení Škoda pochází od výrobce motoru). Vůz byl odvozen ze známého standardního autobusu Škoda 706 RTO. A samozřejmě i další vystavené exponáty již moderních dopravních prostředků.

rto-skoda-706-rto-k.-kloubovy.jpg

ŠKODA 706 RTO - K

 


Veletrh probíhá ve dvou částech Průmyslového paláce a to ve střední hale kde je umístěna část sekce Autodílna pro servisní a garážovou techniku a v pravém křídle, kde jsou vystavované autobusy a mikrobusy. Ještě nesmím zapomenout na velký stánek společnosti ROPID, jenž slaví dvacáté výročí založení. Prezentuje se zde velkým stánkem s nabídkou jízdních řádů a prezentací historie toho sdružení.  Procházíme kolem stánků s technikou pro servis a zde je víceméně pro oči odborníků. Opravdu co potěší i laického návštěvníka je předvádění městských autobusů od renomovaných výrobců. Od zástupce společnosti Mercedes s úplnou novinkou Citaro se dostáváme k velkému čínskému výrobci YOTONG , jenž již začal dodávat své výrobky do České republiky. Z dalších jistě upoutá pozornost český výrobce a to SOR Libchavy. A nesmíme ani minout stánek od polského výrobce SOLARIS, jenž zde představil mimo jiné autobus postavený ve spolupráci se ŠKODOU a to ŠKODA ELECTRIC.
Nechybí další výrobci jako je MAN, Volvo a pak jsou zde zastoupeni i upravovatelé malých mikrobusů od známých značek. Tyto mikro busy se používají hojně na méně vytížených linkách. S kapacitou kolem 15 cestujících plně uspokojí příměstskou dopravu do obcí. Jeden takový mikro bus jezdí i na lince do Černolic z Dobřichovic a místní obyvatelé si jej velice pochvalují.

mercedes-citaro.jpg

MERCEDES CITARO
Sobota pro rodiny s dětmi.
 
Sobota 6. listopadu je vyhrazena dětem a jejich rodičům. Přichystány jsou jízdy zručnosti, zajímavé testy, motocyklový trenažér. Nesmíme ani zapomenout na bezpečnost na silnicích a k tomu bude mimo jiné dětem pomáhat dopravní hřiště Městské policie hl. m. Prahy. Spoustu dalších lákadel zve malé i velké návštěvníky na sobotu na výstaviště. Děti do 15 let mají vstuo ZDARMA.
 
Veletrh končí v sobotu v 15 hodin.
 

 

Plocha před Průmyslovým palácem v sobotu 16.11.

Každý den: ukázkové jízdy nového elektrobusu SKD Trade

         Ukázkové jízdy městského busu KAROSA

od  09.30 do 15.00 hod.

Program pro děti (Promotým Praha a časopis ABC)

  • jízdy zručnosti
  • praktické  ukázky bezpečnostních prvků a první pomoci
  • prezentace elektromobilů
  • dětské dopravní hřiště, testy dopravní výuky, sanitka záchranářů
  • soutěže a hry nejen pro děti
  • jak se zvedá autobus, co je vlastně pod kapotou
  • trenažéry jízdy na motocyklu, autem a na kole

50. ročník Rallye Večerní Prahou 2013, výstava soutěžních vozů všech kategorií

Znovuzrozený  historický  kloubový  autobusu Škoda 706 RTO-K

Ukázkové jízdy pro veřejnost.

Venkovní plocha

Prezentace hasícího systému Fogmaker bude probíhat v čase:10:00, 12:00, 14:00

(program je průběžně doplňován)

 

 
logopocasi.jpg logovylety.jpg logosport.jpg logorady.jpg
youtube-logo2.jpeg

 
 

Náhledy fotografií ze složky CzechBus 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář