Jdi na obsah Jdi na menu
 


Designblok bude na pražském Výstavišti 27.10-31.10.2016

27. 10. 2016

Osmnáctý ročník Designbloku bude na  pražském Výstavišti

27.10.- 31.10.2016

Designblok, Prague Design and Fashion Week je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě. Historie festivalu sahá do roku 1999, kdy jej založila Jana Zielinski a Jiří Macek, ředitelé pořádající agentury Profil Media. Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.


ŠKODA DESIGN a český křišťál přináší dvě speciální instalace, které vyzdvihují spolupráci dvou úspěšných českých společností ŠKODA AUTO a Lasvit. Instalace naleznete v centru Prahy v ulici Na Příkopě a v centru pravého křídla Průmyslového paláce na výstavišti v Holešovicích.

skodovky.jpg

Pražského týdne designu se každoročně účastní přes 200 vystavovatelů v hlavním prostoru Designbloku, který tvoří Superstudio, Openstudio a Art House. Kromě centrálního prostoru se během Designbloku otevírá celá řada galerií, showroomů a pop-up shopů po celé Praze, které připravují speciální program pro návštěvníky. Designblok každoročně přiláká více než 50 000 návštěvníků všech věkových skupin z České republiky i zahraničí. 


 db2016.jpg

designblok-2015--001.jpg


 „Velkorysý prostor Průmyslového paláce s více než 10 000 m2 pojme stovky instalací, takže se letos návštěvníci mohou těšit na opravdu bohatou přehlídku designu z celého světa. Zachováváme ale důraz na střední Evropu,“ dodává kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek. 


  PROGRAM DEN PO DNI


K historii Výstaviště Praha Holešovice kde bude umístěno Superstudio a Openstudio Designbloku: 

Stavba Průmyslového paláce, postaveného v roce 1891 vzbuzovala velké emoce už v dobách svého vzniku. Toho roku v samotném srdci areálu holešovického Výstaviště vyrostla pozoruhodná robustní konstrukce, která byla postupně vyplňována sklem. Stavba je zrealizovanou myšlenkou architekta Bedřicha Münzbergera. Ten navrhl celou ocelovou konstrukci, která ve svém nejvyšším bodě přesahuje výšku padesáti metrů. Stavební styl Průmyslového paláce je mnohými odborníky označován za secesi, jiní jej přirovnávají spíše k historismu. Poprvé v českých zemích se zde uplatnila architektura s železnou montovanou konstrukcí. Do postranních průčelí jsou zasazena figurální okna představující průmysl a vědu, vytvořená podle kartonů Mikoláše Alše ze zlatožlutého katedrálního skla. Ke kombinování obrazců se spotřebovalo na milion barevných skleněných tabulek zalévaných do olova. Na kopuli paláce je umístěna velká replika královské koruny s křížem, která měla podobu svatováclavské koruny. Interiér byl upraven roku 1907 podle projektu architekta Josefa Fanty. „Designblok je jednou z nejvýznamnějších akcí svého oboru, které se v Praze konají. Rádi bychom, aby Designblok byl dlouhodobě jednou z hlavních akcí podporovaných hl. m. Prahou,“ říká Jan Wolf radní pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch.

 


 

holvyst.jpg

 

planek-vystviste-z-roku-1891.jpg

Historická fotografie a plánek  Zemské jubilejní výstavy z roku 1891

zdroj:Archiv Městské knihovny Praha 


 designblok-2015--014.jpg

 Ročník 2015


 

 

Vstupenky a otevírací doba:

 

Náramek Designblok - celotýdenní vstupné do všech budov, na módní přehlídky a doprovodné akce.

Dospělí 350kč
Snížené vstupné (důchodci, studenti) 200kč
Děti do 15 let zdarma
Školní třídy s pedagogickým dozorem 150kč

 

Psi, ačkoliv je máme rádi, na Designblok nesmí.

Bezbariérový přístup v prostoru Průmyslového paláce a Art House - Lapidárium.

 


Otevírací doba pro všechny budovy Designbloku: 

10:00 - 21:00

Poslední návštěvníky pouštíme 30minut před zavřením budovy.

 

Stránky pořadatele : www.designblok.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Designblok 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář