Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský den: Žluté lázně obsadí o víkendu komiksoví hrdinové

31. 5. 2014

 
 Malí návštěvníci Žlutých lázní v Praze 4 – Podolí mohou zažít v sobotu 31. května dětský den plný komiksových postav. Historii i současnost komiksů připomenou Superman, Spiderman, Rychlé šípy i další legendární hrdinové z bájí či sci-fi příběhů. Na děti čekají tematické hry, soutěže a zábavný program.

Sobotní akce začne v 10 hodin a potrvá až do 19 hodin. Po celý den bude pro děti, jejich rodiče a prarodiče  připravena procházka, v jejímž průběhu se návštěvníci pomocí postaviček kreslených hrdinů seznámí s historií i současností komiksového světa.  


 l3.jpg


 

„Na pódiu se vystřídají nejrůznější postavy, a to nejen superhrdinové dnešní doby, ale také aktéři z tradičních českých komiksů, které známe již desítky let. Budou to zástupci české i zahraniční komiksové tvorby,“ upřesňuje Libuše Klinková, manažerka dětských programů v areálu Žluté lázně. V areálu se tak budou potkávat například Spiderman, Ironman, Captain America či Batman se Čtyřlístkem a Rychlými šípy. Návštěvníci se také dovědí více o historii a charakteristice jednotlivých postav. Ve 14 hodin vystoupí česká chlapecká kapela New Element.

 
Z historie komiksu – stavte se na seminář v dětském koutku!
 
  • 14.00 vznik komiksu
  • 15.00 světoví superhrdinové v komiksu a ve filmu (Marvel Comics - Spiderman, Ironman, Captain America a další)
  • 16.00 světoví superhrdinové v komiksu a ve filmu (DC Comics - Batman, Superman a další)
  • 17.00 vznik komiksu v Česku (Rychlé šípy, Čtyřlístek, Kája Saudek a méně známé komiksy)
  • 18.00 představení komiksu české autorky ve volné tvorbě na stránkách komiks.cz  Elišky Štěpové


Svět komiksů připomene také výzdoba v areálu. Na děti čeká malování na obličej, divadelní představení, program na pódiu s výukou písniček a tanců. Chybět nebudou ani soutěže a výroba masek. „Děti se společně s rodiči pustí do  soutěží ve sportovním, logickém i vzdělávacím koutku, navštíví výtvarnou dílničku a vyrobí si na památku dárek. Kromě toho se mohou zúčastnit soutěže a výstavy Vymysli a namaluj svého komiksového hrdinu,“ doplňuje Libuše Klinková. Hosté komiksového dne se seznámí také s dravci a sovami ze záchranné stanice pro zvířata. Hravou formou se pak se svými superhrdiny mohou naučit sebeobranu a řešení krizových situací. 

V rámci dětského dne si mohou návštěvníci Žlutých lázní komiksy také přečíst. Přímo v areálu zaparkuje pojízdná knihovna - Bibliobus Oskar Městské knihovny v Praze, kde bude možné si komiksy i knihy zapůjčit. Kolem vznikne oáza letního klidu, a kdo bude mít chuť, může si přijít číst, hrát, nebo posedět v příjemném prostředí knihovny pod širým nebem. Bibliobus se znovu objeví ve Žlutých lázních také 18. června.

Vstup na Komiksový den je zdarma.


Komiksový den pokračuje večerem pro dospělé 

Ve 20 hodin propukne v Pivnici Tančírna komiksová afterparty v maskách. Velcí fanoušci komiksů se mohou těšit na rappera Vladimíra 518 a DJ Mike Trafika, Warmup s Djane Lu Michell a DJ Friky. Masky a rekvizity bude možné zakoupit na místě. Komiksoví nadšenci mohou využít také slevu 10% v Půjčovně kostýmů Praha, pokud zmíní heslo Žluté lázně. Vstupenky na večer plný hrdinů - Komiksovou afterparty v maskách je možné zakoupit ve Sportcentru Žlutých lázních v předprodeji za 100 a v den akce za 150 korun.

Stránky pořadatele : www.zlutelazne.czProvozovatelem Žlutých lázní je od ledna roku 2005 společnost Taiko. Areál nabízí mimo jiné travnatou pláž, pět hřišť na plážový volejbal, obří šachy, nohejbal, stolní tenis, pétanque a rozsáhlý dětský koutek. Vyznavači sportu na vodě si mohou přímo v areálu půjčit, paddleboard, nově wakeboard nebo šlapadla. Hladoví a žízniví návštěvníci se osvěží v pivnici Tančírna, MINI baru s písečnou pláží nebo v Modrém baru. Na třech a půl hektarech plochy se každý rok pořádají desítky akcí a živých koncertů přímo na břehu Vltavy. V prostorách restaurací a barů je možné uspořádat také svatby, teambuildingy a jiné firemní i soukromé akce.

 

Náhledy fotografií ze složky Žluté lázně

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář