Jdi na obsah Jdi na menu
 


Devatenácté Křivoklání je za dveřmi

8. 10. 2013

 Tradiční podzimní Křivoklání konané letos ve dnech 12. a 13. října 2013 vám již po devatenácté nabídne komponované multižánrové představení, které je přehlídkou nejen dobových souborů, šermu, hudby a divadla, dobových zvyků a řemesel.


 kriviklan.jpg

Plakát akce 
 
A tak krom profesionálních šermířů Merlet uvidíte i šermířskou skupiny Maledictus, Gladiátory z šermířské skupiny Zubři, výhradně dívčí šermířskou skupinu Kam čert nemůže, středověkou hudbu v podání skupiny BraAgas, netradiční celtik trash-folk skupiny Vintage wine. Na letošní Křivoklání zavítají i pouliční divadelní soubory a společnosti Basta Fidli principála Pepína von Dráčka a Aventýr. Diváci dále uvidí i Českou Barokní společnost a její koně, psí smečku a sokolniky Tier.
 
Program pro celou rodinu
Vše se, jako každoročně, odehraje v krásném prostředí národní kulturní památky hradu Křivoklátu. Ke Křivoklání patří neodmyslitelně také řemeslnický jarmark. K vidění budou mistři kováři, hrnčíři, skláři, řezbáři, koželuhové, tkalci, košíkáři či svíčkáři. Zkusit si můžete střelbu z luku či kuše, vyzkoušet si dobové kostýmy. V několika tavernách je možno ochutnat teplou medovinu, svařené víno, domácí slivovici, opékanou slaninu, buřty, placky či turecký med.
 
 
Hrad Křivoklát

 
Brány hradu Křivoklátu se o Křivoklání po oba dny otevřou v 10 hodin a uzavřou se úderem 18 hodiny.
 
Vstupné na akci činí 150,- Kč dospělí, děti 100,- Kč, rodina 300,- Kč, vstupné na jednotlivé prohlídkové okruhy hradu zůstává podle běžného ceníku.

Státní hrad Křivoklát je národní kulturní památkou ve správě NPÚ. Je jedním z nejvýznamnějších královských hradů s více než devítisetletou historií. 

 
Více informací na www.krivoklat.cz

logopocasi.jpg logovylety.jpg logosport.jpg logorady.jpg
youtube-logo2.jpeg twitter-logo.png

Cysnews.cz

Propagujte i svojí stránku