Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolní oblast Vítkovice bude zpřístupněna

14. 3. 2012

 Vysoká pec číslo 1 - symbol industriálních památek Ostravy, nejvyšší bod Dolní oblasti Vítkovice, jedna z dominant města a současně objekt pyšnící se titulem Evropské kulturní dědictví bude zpřístupněna veřejnosti. Dne 20. března otevře svou vyhlídkovou trasu. Připraven bude symbolický novodobý odpich, tedy opětovné rozsvícení Vysoké pece.

Součástí vysoké pece bude panoramatický šikmý skipový výtah, který bude jezdit po konstrukci skipového mostu, původně sloužícího k dopravě železné rudy do pece. Do výšky šesti desítek metrů nyní bude k vyhlídkové plošině vozit turisty. Skipový výtah se v hutnictví či hornictví používá k přepravě většího množství surovin. Kabina je zavěšena na laně, v horní poloze se pak samočinně vyklápí. Kabina výtahu bude prosklená a přepraví až 16 lidí.

Na 1. května se chystá den otevřených dveří skupiny Vítkovice Machinery Group, jehož součástí bude i zpřístupnění Dolní oblasti, a to od 8 minimálně do 20 hodin. "Ukážeme skvostnou architekturu Dolní oblasti Vítkovic v celé kráse, představíme její jedinečnou atmosféru, ve které se kloubí industriální kouzlo minulosti spolu s příslibem nové budoucnosti," uvedl předseda dozorčí rady sdružení Dolní oblast Vítkovice a generální ředitel strojírenských Vítkovic Jan Světlík.

DOV

Na 17. května je pak v Dolní oblasti připraven zahajovací koncert hudebního festivalu Janáčkův máj a v červenci se poprvé do těchto prostor přesune také festival Colours of Ostrava. Kompletní zpřístupnění nyní proměňovaných technických památek se chystá na letošní podzim.

www.dolnioblastvitkovice.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář