Jdi na obsah Jdi na menu
 


Festival čokolády v Táboře 28. – 30. listopadu 2014

28. 11. 2014

Největší festival čokolády svého druhu u nás proběhne o prvním adventním víkendu 28. – 30. listopadu 2014 v historickém centru města Tábora v kulturním domě Střelnice. Cílem festivalu je atraktivním způsobem nabídnout široké veřejnosti špičkovou čokoládu ve všech formách a podobách.


logo-pro-novinare_color.jpg


dsc_4010.jpg


Základem festivalu je čokoládový trh, který nabídne teplou čokoládu, pralinky, tabulky, lízátka, ovoce v čokoládě, čokoládovou řeku, cukrářské zdobení, speciální novinkou bude nugátový kebab či čokoládové kalíšky s vybranými likéry. Z festivalu si můžete odnést i originální vánoční dárky v podobě čoko portrétu, fondue, vlastnoručně vyrobené čokolády a věnováním anebo květiny z plastické čokolády. Děti si mohou zkusit výrobu čokoládové figurky, či lízátka z ovoce nebo perníku. Chybět nebudou ani fair trade produkty, poctivá regionální zmrzlina a kvalitní čokoládové pecky na potahování vánočního cukroví.
Hned 13 vzorků klasických, ochucených, origine a plantážních čokolád poteče v čokoládové řece, ze které můžete do sytosti ochutnávat a vyhodnotit tu nejlahodnější. Bude mezi nimi i , Mokaia francouzského čokolatiera Michela Cluisela, které získala ocenění čokoláda roku 2013.Základem festivalu je čokoládový trh, přes 30 stánků nabídne tabulky, pralinky, teplou čokoládu, lízátka, ovoce v čokoládě a mnoho dalších čokoládových dobrůtek. Představí se manufaktury a malí výrobci, kteří pracují pouze se špičkovou čokoládou. Jmenujme např. firmy Jordys z Hradce Králové, či čokoládu v Troubelicích. Kavárna U červené židle z Prahy zase představí svoje pralinky. K mání bude i čokoláda fairtradová.V zatepleném stanu ve střelnické zahradě ochutnáte čokoládu opravdu ze všech koutů světa.

Malý sál bude věnován kuchařským show a živému vaření. Do Tábora přijedou špičkoví cukráři a kuchaři, kteří předvedou luxusní dezerty nebo i slané recepty s čokoládou.

Páteční a sobotní večer budou koncerty kubánské a mexické kapely, vyvrcholením festivalu bude módní přehlídka klobouků z čokolády.Ve spolupráci se Střední školou obchodu, služeb a řemesel připravujeme expozici dortů. Pro děti budou na programu pohádky s čokoládovými příběhy a dámy si budou moci dopřát ošetření pleti pařížskou kosmetikou obsahující kakaové boby.
Milovníci sladkých dezertů si jistě nenechají uniknout kulinářské show našich předních kuchařů a cukrářů, představí se Lukáš Uher, Karolina Kocincová, David Šašek, Alena Kirpalová, Zbyněk Metelka a malování čokoládou předvede táborský Martin Svatek.
Soutěžní přehlídkou dortů se pochlubí táborská Střední škola obchodu, služeb a řemesel. Pro děti i dospělé návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program. V pátek zahájí stylovou Africkou pohádkou divadlo Harfa, program bude pokračovat degustací portského a origine čokolády a vyvrcholí energii nabitými kubánskými rytmy v podání kapely Mezcla Orquesta. Pohádky pro děti, ale i přednášky se sladkou tématikou jsou připraveny i na sobotu.


 

img_20141120_105940.jpg


 Ale skutečnou originální perlou bude ojedinělá přehlídka čokoládových klobouků s překvapením. V neděli můžete na vlastní oči sledovat jak vzniká čokoládová socha pod rukama Marie Hrbkové a být účastníky slavnostního zakončení s vyhlášením vítěze soutěže o nejhezčí dort.
To je jen malá ochutnávka z pestré nabídky 1. ročníku Festivalu čokolády v Táboře. Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím sítě TICKETSTREAM, v Infocentru města Tábora, Café Budík Tábor a čokoládové síti BON BON.


 

logo-pro-novinare_color.jpg


 

 

Náhledy fotografií ze složky Táborská setkání 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vstupné

(Míla K., 28. 11. 2014 10:23)

Neskutečné!! Ale ceny!!! Rodinné vstupné 450,-,k tomu čoko řeka pro 4 je 400,-,výroba figurky 50,- k tomu občerstvení, a suma sumárum jsme někde na 1200-1500Kč. A to nepíší kolik by stálo si ještě něco koupit sebou. Za jedno odpoledne,ale spíš tak 2-3hod,na celý půlden tam asi tolik k vidění nebude.
Nezlobte se na mě,ale za tyhle peníze mám jídlo pro celou rodinu na týden!!!
Takže asi nebudeme jedinní kdo se NEZŮČASTNÍ!!!
S pozdravem Míla.