Jdi na obsah Jdi na menu
 


Festivalu ledových soch 6.- 7.února 2016 v Galerii Harfa v Praze

3. 2. 2016

PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT POSTAVY Z VEČERNÍČKŮ V NETRADIČNÍ PODOBĚ

Oblíbenou postavičku večerníčka dobře znají všichni malí i velcí televizní diváci. roztomilý panáček s papírovou čepičkou nás každý podvečer neúnavně zve do světa krátkých pohádek před spaním. jeho autorem je malíř radek pilař a na obrazovce se objevuje již déle než 50 let.

Pokud patří k vašim oblíbeným hrdinům, rozhodně nezapomeňte o víkendu 6. - 7. února 2016 navštívit pražskou Galerii Harfa. Uskuteční se zde 5. ročník Festivalu ledových soch - letos právě s tématikou představitelů známých českých Večerníčků. V rukou umělců zde prosté ledové kvádry na budou novou podobu a přenesou vás do světa dětských fantazií. Nenechte si ujít zajímavý program, který začíná oba dny od 14 hodin.

Střecha Galerie Harfa pravidelně každý rok během mrazivé zimy ožívá v rytmu Festivalu ledových soch. Tato akce je největší událostí svého druhu pořádanou v České republice a v letošním roce oslaví první půlkulaté výročí. Každý z ročníků je věnován jednomu konkrétnímu tématu. Zatímco letos se bude jednat o populární postavičky z českých Večerníčků, loni jsme si zde mohli prohlédnout známé atlety vyvedené v ledu, v předcházejících letech pak sochy s tématikou zimních olympijských her, zvířata v polární zoo nebo portréty předních českých a zahraničních politiků.


ledsochy2015--21.jpg


Všechny sochy budou vznikat na střeše nákupního centra. Zde budou následně i vystaveny, dokud si s ledovou krásou neporadí jarní obleva. A na jaké pohádkové hrdiny se můžete těšit? Mnoho fanoušků si jistě získá populární duo z klobouku Bob a Bobek. Neméně obdivovatelů bude mít přerostlý mazlíček Maxipes Fík. Nechte se překvapit, zda mezi exponáty najdete i nestárnoucího Krtečka se svými kamarády. Do Galerie Harfa první únorový víkend z mechu a kapradí zavítají také Křemílek a Vochomůrka. Pozadu nezůstane ani Rákosníček a mnoho dalších...

Pokud máte svůj oblíbený Večerníček, rozhodně nezapomeňte pro svého favorita hlasovat v soutěži o nejkrásnější ledovou sochu. Konečné výsledky budou vyhlášeny v neděli odpoledne. Během celého víkendu na děti také čekají drobné soutěže. Den si navíc můžete zpestřit nakupováním nebo aktivním pohybem. Stačí si na místním ledovém kluzišti PRE ARENA zapůjčit brusle a pak už se jen prohánět s větrem o závod.ledsochy2015--34.jpg


www.galerieharfa.cz

Poznámka :

Galerie Harfa v pražských Vysočanech o 49 000 m2 obchodních a zábavních ploch na třech podlažích byla otevřena 11. listopadu 2010. Již od počátku svého provozu se profiluje jako obchodní centrum nové generace. Jedním z výjimečných rysů je propojení se sousední O2 arenou, patřící mezi nejmodernější komplexy tohoto typu v Evropě. Ve 160 obchodech Galerie Harfa zákazníci nejen nakoupí, ale také žijí zábavou, sportem a módou. Součástí obchodního centra je také 1 600 míst k bezplatnému parkování. Střecha Galerie Harfa se od 28. dubna 2011 pyšní DinoParkem, který je jediný v Praze a do hlavního města přináší ověřený koncept zábavy a vzdělávání známý z Plzně, Ostravy a Vyškova. V zimních měsících je na střeše v provozu kluziště o rozměrech 20 × 30 m. Developerem a investorem projektu je C&R Developments, člen skupiny Lighthouse Group. Ten v rámci Galerie Harfa dokončil dvě desetipodlažní věže s 20 500 m2 kancelářských ploch. V následujících letech se multifunkční komplex rozšíří o další kanceláře a hotel s kongresovým centrem. Developer a investor projektu se tak významnou měrou podílí na revitalizaci území bývalého ČKD a budování Nových Vysočan.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz k ledovym socham -vecernicek

(Zdena Jechová, 3. 2. 2016 23:23)

Dobrý den, nikde jsem se nedocetla nebo jsem mozna prehlidla zda se platí vstupné popřípadě kolik. Děkuji za odpověď

Re: dotaz k ledovym socham -vecernicek

(J.Cysař - autor, 4. 2. 2016 5:22)

Vstupné se neplatí :)