Jdi na obsah Jdi na menu
 


GO a REGIONTOUR 2014 opět v Brně

18. 1. 2014

 GO - REGIONTOUR 2014 - 16.-19.1. 2014

Jedná se o největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. Veletrh REGIONTOUR je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu a incomingu v České republice. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů. Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastní poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály.Z GO 2014 


Na veletrhu REGIONTOUR se stejně jako v minulých letech představí nejen všechny turistické regiony České republiky, ale také zástupci turistických oblastí ze Slovenska a Maďarska, Polska a dalších zemí. Pokračuje nový koncept veletrhu jako „komplexní prezentace možností trávení volného času“ a klíčovém tématem zůstává aktivní dovolená v českých a moravských regionech.

Nepřehlédnutelná bude nabídka pro cykloturistiku, která se soustředí zejména do expozice „Cykloturistika nejen v regionech ČR“. Zde návštěvníci seznámí s novinkami v oblasti cyklotras, cyklostezek a doprovodných služeb a jak napovídá již název expozice, cykloturistická přehlídka tentokrát překročí hranice České republiky a zahrne i příhraniční regiony sousedních zemí. Zajímavou novinkou bude prezentace elektrokol jako rostoucího trendu dopravy i turistiky. Na stánku českého výrobce elektrokol ekolo.cz se představí komplexní řešení pro zajištění půjčoven elektricky asistovaných jízdních kol v informačních centrech a hotelech.


 stanek-jiznich-cech.jpg

Regiontour 2014 


Druhou zvýrazněnou oblastí je dovolená na vodě s nabídkou lodí a sportovních člunů, doplňků a vybavení pro jachting, potápění i další vodní sporty. Nově se představí také karavany. V prezentaci aktivní dovolené samozřejmě nebudou chybět ani české a moravské skiareály, které dostanou poslední příležitost oslovit návštěvníky před jarními prázdninami, dále golfové resorty nebo novinky pro pěší turistiku, lázeňství a wellness.

V zážitkové turistice má své pevné místo regionální gastronomie, na jejíž ochutnávku se zájemci mohou těšit přímo na veletrhu. Opět se uskuteční gastronomický festival RegFoodFest a přímo v pavilonu P se otevře restaurace s nabídkou specialit z různých českých a moravských krajů, ale také ze zahraničních kuchyní. Asociace hotelů a restaurací ČR bude propagovat projekt Czech Specials a nově připravuje týmovou soutěž ve vaření, do které se pod vedením šéfkuchařů zapojí sami návštěvníci. Na stánku Asociace kuchařů a cukrářů ČR uvidíme názornou prezentaci stolničení a ukázky kuchařského i cukrářského mistrovství včetně výroby zmrzliny. Nabídku doplní regionální potraviny a velký prostor bude věnován také projektům Vína z Čech a Moravy a Svět kávy. Nový projekt Pivo bude atraktivní prezentací a degustací minipivovarů.

Do světa návštěvníky pozve veletrh GO v pavilonu F, kde se o atraktivní zážitky postará mj. doprovodný program na dvou pódiích garantovaný oběma asociacemi cestovních kanceláří. Mezi vystavovateli jsou například CK Zemek, AMERICA TOURS, CK NOMÁD, CK Victoria, Livingstone, Union poisťovňa aj. Mezi debutanty na veletrhu budou patřit Albania2Go, IWEII, Delfín travel, Privatvermieter Verband Salzburg, Gabriele Paolucci, Slovenija center, Viola travel, Therme Laa - Hotel & Spa****.

Zcela nevšední cestovatelské zážitky pak nabídne 17. ročník festivalu GO Kamera, který se v Kongresovém centru brněnského výstaviště koná po celé čtyři veletržní dny. Jeho hlavním tématem je Bhútán a největší hvězdou horolezecká legenda Peter Habeler.


Postřehy z letošního veletrhu :


Letošní ročník slavnostně zahájili čelní představitelé našeho politického dění v čela s předsedou vlády Jiřím  Rusnokem a s dalšími hejtmany zúčastněných krajů.Letošním hlavním tématem, což je již delší dobu těchto veletrhů, je aktivní dovolená v českých a moravských regionech. Na toto v pavilonu P navazovali expozice Jihočeského kraje a ostatních krajů české republiky, ale také zástupci turistických oblastí ze Slovenska a Maďarska, Polska a dalších zemí.Město Brno se opět prezentovalo velkým stánkem kam také pozvalo svá pertnerská města. A jejich prezentaci vévodil Leoš Janáček jemuž je letošní rok v Brně věnovaný u příležitosti jeho výročí narození.

Speciálně postavená věž podle vzoru jihočeské atrakce V korunách stromů na Lipně vévodí výstavní hale. A když bubeníci z vrcholu věže spustí své představení je pořádně slyšet jihočeský kraj. Ostatní kraje se také dali zahanbit a tak v celé hale slyšíte hudbu a to jak cimbálovou, country i populární ze současné doby. K tomu můžete popíjet vína z nabídek vinařů a ochutnat regionální výrobky. To je domácí chléb, sýry, škvarky, nápoje a další produkty vystavované v rámci Festivalu krajových specialit , hned za tímto místem na konci pavilonu je několik stánků s lidovou tvorbou a to jak z textilu tak z keramiky a také ručně malované perníkové srdce .Někteří řemeslníci předvádí své umění přímo na místě a tak můžeme vidět košíkáře jak plete pomlázku nebo zdobení perníků.

A samotný veletrh doplňuje soutěž ve dnech 16. - 18. 1. 2014  finále soutěže Gastro Junior Brno - kde mladí kuchaři předvádí své schopnosti. Včera dopoledne např. měli za úkol udělat za 45 minut jídlo pro čtyři osoby z kančího masa .Opouštíme pavilon P a míříme do pavilonu F kde je prezentace cestovních kanceláří a to na veletrhu GO. Zde již na menší ploše se prezentují cestovní kanceláře a to spíše na exotickou a adrenalinovou dovolenou. Pavilonu vévodí autobus upravený na cestování i spaní.

Součástí dne odbornou veřejnost bylo i vyhlášení soutěží vyhlašovaných pořadateli a také Czech travel press, což je Asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu. Vše bylo pod záštitou MMR a agentury Czechturism.


Příští ročník veletrhů GO a REGIONTOUR v roce 2015 ještě více propojí cestování a pohybovou aktivitu, když se poprvé ve stejném termínu uskuteční také veletrh SPORT Life a výstava Caravaning.


 Provozní doba pro návštěvníky
16. - 18. 1. 2014  -  10.00 - 18.00 hod.
   19. 1. 2014        -  10.00 - 16.00 hod.

Vstupné


 

Vyber město nebo oblast  v mapě  a najdeš hotel nebo apartmán:

 

Náhledy fotografií ze složky GO a REGIONTOUR 2014 v Brně

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář