Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holiday World 2014

20. 2. 2014

 Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy a jeho organizátorem je Incheba Praha.

V roce 2014 se bude konat 23. ročník, který proběhne ve dnech 20. - 23. února 2014 v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 8. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel  a s 19. ročníkem veletrhu golfového vybavení a turistiky v České republice Golf Show.


veletrh-v-plnem-proudu.jpg

Z veletrhu roku 2013 


Veletrh Holiday World bude tradičně rozdělen na dva dny pro odbornou veřejnost a víkendové dny budou patřit veřejnosti laické.Cílem spojení jednotlivých veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování, golfu a stravování a představit je v co nejširší paletě odborníkům a laikům.

SVĚT JAKO NA DLANI A SOUTĚŽ O ZÁJEZDY ZA 1 MILION KORUN 

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Organizátorem je již tradičně Incheba Praha. V roce 2014 se koná 23. ročník, který proběhne ve dnech 20. - 23. února 2013 tradičně v areálu holešovického Výstaviště.


 Na jednom jediném místě můžete procestovat téměř celý svět. Na trojlístku veletrhů se představí více než 800 vystavovatelů z 50 zemí. Pořadatelská Incheba Praha očekává 35 tisíc návštěvníků. Ani letos nebude chybět oblíbený cestovatelský festival WorldFilm či Expediční kamera. V rámci jedné zakoupené vstupenky na Holiday World můžete navštívit souběžné veletrhy Top Gastro & Hotel a Golf Show a již zmíněnou přehlídku filmů z produkce WordFilmu a Expediční kamery. 

Soutěž pro návštěvníky

Organizátoři opět ve spolupráci s cestovními kancelářemi přichystali pro návštěvníky unikátní soutěž. Mnozí z Vás tak mohou přímo na místě vyhrát dovolenou snů. Každý den budeme losovat před zraky návštěvníků slevové kupony v celkové hodnotě 1 milion korun! Žádnou podobnou akci nebude možné nalézt na internetu, slevové kupony na zájezdy bude možné vyhrát pouze osobně na veletrhu Holiday World 2014. Podrobnosti na www.zajezdyzamilion.cz.


 

egypt2.jpg

 


WorldFilm

Festival pný dobordružství a zážitků! V rámci veletrhu cestovního ruchu proběhne o víkendu v Křižíkově pavilonu E tradiční cestovatelský festival WorldFilm, který bude i letos nabitý besedami s cestovateli, unikátními projekcemi a výstavami. A na co se letos můžete těšit? Tak třeba na šelmy před objektivem, indiánský kmen vytrvalců, nejchladnější obydlená místa na severní polokouli či na ukázky z filmu o nevšedním životě Miroslava Zikmunda a mnoho dalšího. 

Expediční kamera

Filmový festival Expediční kamera přinese špičkové dokumenty o cestování a sportech v přírodě. Budete moci zhlédnout film Honnold 3.0 o jednom z nejznámějších lezců, dále film o outdoorových zimních aktivitách Tatry bez limitov či například příběh bláznivého spojení jednokolky a speleologie Cave unicycling.   

Partnerskou zemí veletrhu tentokrát Maroko

Marocké království se stává pro rok 2014 partnerskou zemí veletrhu Holiday World. Maroko se bude prezentovat na ploše 150 m2 originálním stánkem a zajímavým programem. Stánek bude možné vidět v exkluzivní střední hale Průmyslového paláce a bude zde patřit k jasné dominantě, kde návštěvnící zažijí nejen hudební, ale i drobné kulinářské nebo kaligrafické představení této severoafrické země. Maroko mimo jiné využije prezentace na Holiday Worldu k představení nové letecké linky spojující obě naše země.

České regiony v plné síle
Návštěvníci veletrhu budou moci prostřednictvím expozic téměř všech krajů České republiky procestovat celou naši zemi a získat zajímavé tipy na svoji příští dovolenou nebo výlety a možnosti trávení volného času. Mezi největší vystavovatele se řadí Jihočeská centrála cestovního ruchu, Ústecký a Liberecký kraj. Vystavovatelé připravují na svých stáncích taneční přehlídky, ochutnávky místních specialit, ukázky historických stylů v oblékání atd. Například hned na úvod veletrhu dne 20. února proběhne na hlavním pódiu od 10:30 veřejná tisková konference pohádkových regionů ČR.

Zahraniční vystavovatelé
Holiday World bude také přehlídkou a inspirací pro zahraniční cesty nejen do blízkých zemí, ale i velmi vzdálených. Kromě našich sousedů a blízkých evropských zemí včetně Středomoří mohou návštěvníci načerpat informace o exotických zemích jako Thajsko, Dominikánská republika, Kuba, Tchaj-wan, Jamajka, Keňa aj. Svoji veletržní premiéru si užije Jihoafrická republika. K největším zahraničním vystavovatelům patří opět Slovensko a Turecko, velmi atraktivní expozici bude mít rozhodně Sasko, které bude propagovat cestování po železnici zajímavým exponátem na svém stánku.

Společná prezentace lázní pod patronací Svazu léčebných lázní ČR
Na veletrhu Holiday World 2014 se poprvé představí ucelený blok „lázeňských“ vystavovatelů pod patronací Svazu léčebných lázní ČR. Návštěvníkům nabídne kompletní přehled lázeňských služeb a možnosti lázeňských domů. Jednotliví vystavovatelé se rovněž zapojí do návštěvnické soutěže Zájezdy za milion a nabídnou slevové kupony na svoje služby v průběhu roku 2014.

Anketa o ceny „Kraj mého srdce“
Ve spolupráci s redakcí KAM po Česku spustili organizátoři z Incheby Praha internetovou hlasovací anketu o ceny „Kraj mého srdce“. Anketa je vyhlášena v sedmi kategoriích a hlasující svým kliknutím vyberou nejlepší české regiony pro trávení např. letní nebo zimní dovolené, stanoví nejzajímavější cykloturistický kraj naší vlasti nebo kraj nejvhodnější pro pěší turistiku. Anketa „Kraj mého srdce“ stejně jako veletrh Holiday World probíhá pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj a Asociací krajů ČR. Hlasování odstartovalo 21. září 2013 a končí 31. ledna 2014. Výsledky ve všech kategoriích budou vyhlášeny právě na veletrhu cestovního ruchu Holiday World včetně předání ocenění zástupcům vítězných regionů ČR. Hlasující rovněž nepřijdou zkrátka, protože i pro ně jsou na veletrhu připraveny zajímavé ceny. Více podrobností najdete na portálu www.kampocesku.cz/anketa.


 HOLIDAY WORLD 2013

23. ročník středoevropského veletrhu cestovního ruchu  

Termín konání:    20. - 23. 2. 2014                          

  

Otevírací doba:

Pouze pro odborníky:

    20. - 21. 2.  

Čtvrtek : 10.00 - 18.00
Pátek : 10.00 - 18.00

Pro veřejnost:

   22. - 23. 2.

Sobota : 9.00 - 18.00

Neděle : 9.00 - 17.00

 

 

Místo konání:                           Výstaviště Praha - Holešovice


 
 

Vstupné:                                  150 Kč       plné vstupné pro dospělé návštěvníky

                                                         80 Kč       zlevněné vstupné pro studenty, seniory, ZTP, děti a mládež do 18 let

                                                     300 Kč            rodinné vstupné (2 dospělí + děti do 15 let)

                                                  Zdarma       děti do 10 let, ZTP + P vč. 1 osoby doprovodu

                                                     400 Kč       předregistrace odborníků (přes web) 
                                                    600 Kč       vstupné pro odborníky (na pokladně)

                                                    Zákaz vstupu se psy

                                                    Cena katalogu (vč. CD) 150 Kč 


 

 

 

 

 

Závěrečná zpráva veletrhu Holiday World 2013

 • Termín konání: 7. - 10. 2. 2013
 • Místo konání: Výstaviště Praha Holešovice
 • Počet vystavovatelů
 • Holiday World a Golf Show: 728
 • Výstavní plocha: 18 800 m² brutto
 • Počet zastoupených zemí: 46
 • Počet zahraničních touristboardů: 26
 • Odborná veřejnost: 7 495
 • Zástupci médií: 718
 • Počet účastníků: 33 356

   

Vyber město nebo oblast  v mapě  a najdeš hotel nebo apartmán:

 
 

Náhledy fotografií ze složky Holiday World 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář