Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní FLORA OLOMOUC 2012 / 19.-22. dubna / Letos květinová "Zahrada v pohybu"

16. 4. 2012

  Výstaviště Flora Olomouc bude od 19. do 22. dubna 2012 (denně od 9.00 do 18.00) patřit jarní etapě zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC, největší a nejstarší   - ta vůbec první odstartovala v olomouckých parcích v srpnu  1958 – výstavní květinové akci v České republice, tradičně doprovázené jarními zahradnickými trhy (leták s programem výstavy ke stažení)

S nabídkou květin, okrasných rostlin, dřevin a zahradnických potřeb se představí domácí, české a moravské pěstitelské firmy, zahradníci, zahrádkáři a prodejci, a také zahraniční – zejména z Polska, Rakouska a Slovenska.
 
Hlavní expozici v největším výstavním pavilonu A roztančí „ZAHRADA V POHYBU“ pestrobarevná spirála plná rozkvetlých jarních kytic, tulipánů, lilií, narcisů, hyacintů, balkónovek, řezaných i hrnkových květin s tryskajícími fontánami  a  klenbou ze zavěšených květin symbolizující  proměnlivou jarní oblohu. Autorem je opět  proslulý český zahradní architekt Ivar Otruba a květiny do expozice přivezou vídenští městští zahradníci, pomalu už tradiční partner výstav Flora Olomouc. Vlastními květinovými přehlídkami a soutěžními exponáty floristického klání v aranžování, letos na neobvyklé téma – Kytice pro muže, se představí Svaz květinářů a floristů ČR. Zelené výpěstky přivezou členové Svazu školkařů ČR 
a prezentovat se budou i zahradnické školy a ekologická centra.

Na galerii pavilonu A potěší návštěvníky přehlídka rostlin pro zimní zahrady a orchidejí s odbornými poradnami, výstava bonsají, azalek, rododendronů, skalniček, kaktusů, sukulentů, masožravek,  ale i  zajímavá expozice pořadatele mistrovství ČR a Evropy v automobilových závode do vrchu Ecce Homo Šternberk s květinově nazdobeným sportovním vozidlem a Dobrá čajovna s posezením.

Pavilon E bude zcela vyhrazen „Výroční slavnosti, expozici Českého zahrádkářského svazu věnované letošnímu 55. výročí založení svazu se sbírkami jarních cibulovin zahrádkářů z organizace Narcis Kladno. Nebudou chybět květinová aranžmá a oblíbená zahrádkářská poradna.

Jarní Floru Olomouc doprovodí tradiční zahradnické trhy a veletrh zahradní mechanizace Hortifarm, jejichž nabídce květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, malé zemědělské technice, potřebám a pomůckám  pro zahradníky a zahrádkáře budou vyhrazeny pavilony G, H a venkovní plochy výstaviště.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout sbírkové skleníky a botanickou zahradu výstaviště a také botanickou zahradu olomoucké Univerzity Palackého. Pořadatelé nezapomněli ani na oddechový doprovodný program s dobrou dechovou a folkovou muzikou.  Brány výstavy budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. 

 Vstupné:  
100 Kč – plnoplátci
80 Kč - důchodci, studenti
40 Kč -  děti (6 – 15 let) a školní zájezdy vč. ped. dozoru (vezměte s sebou, prosím,  doklad (papír) s názvem školy, razítkem a počtem účastníků)
210 Kč – rodinné vstupné (2+1 až 4 děti)
zdarma - na průkaz ZTP a ZPT-P

 

ZDROJ : www.flora-ol.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Olomouc 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář