Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jezdecký festival 2014 - sobota 22.3.

23. 3. 2014

Čtvrtý den Jezdeckého festivalu nabídl v sobotu 22. března opět několik vrcholů. Nejen, že dlouhou cestu vážil do Lysé i aktuálně nejlepší Čech ve voltiži Lukáš Klouda, ale také se skákalo na parkurech do 135 centimetrů, kde se dařilo Jandourkovi.


 a-20w.jpg

První soutěž odpoledního bloku 


140323_cestne_uznani_jpg.jpg

České jezdecké federace se rozhoda vyzdvihnout a ocenit myšlenku, realizaci a veškeré úsilí ředitele závodů Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, Josefa Malinovského, který od nich získal v sobotu 22. března Čestné uznání.


Ludvík Jandourek zažil výborné odpoledne v hale C lysolabského výstaviště při Jezdeckém festivalu. Čtvrtý závodní den vrcholila Jump Tour 2014 v malé a velké túře. Zatímco v rámci malé túry si pro vítězství dojela do té doby vedoucí jezdkyně Denisa Vegrichtová, která si první pozici v seriálu pojistila vítězstvím ve finále, napínavý průběh měla druhá túra. Do nejnáročnější bodované soutěže S* šel Ludvík Jandourek z třetí pozice. S Casperem 3 však dokončil bezchybně a bojoval v rozeskakování, kde nakonec skončil třetí. Protože se jezdcům počítaly jen 4 nejlepší výsledky a navíc se ve finále získávala dvojnásobná hodnota bodů, pořadí se promíchalo. Vedoucí Miloslav Příhoda zajel závěrečný parkur bezchybně, ale pomalu a zůstal s jedním trestným bodem za branami rozeskakování. Vyčkával tak na to, jak si poradí jeho největší soupeři. Nakonec se jezdec musel spokojit s konečným třetím místem, neboť oba jezdci pod ním se do rozeskakování probojovali. Druhou příčku si udržel Alexander Baraldi, který však neměl daleko k vítězství. Chyběl mu totiž pouze jeden bod, o nějž ho porazil právě Ludvík Jandourek.


Jezdecký festival ve svém prvním ročníku se stal nedílnou součástí veletrhu Zemědělec jenž slavil 40.ročník  a Jaro s koňmi jenž bylo již v 15.ročníku trvání na Výstavišti v Lysé nad Labem . Sobotní den svým nádherným počasím přilákal desítky návštěvníků i na tento festival a tak se tribuny pro 1000 sedících diváků zaplnily do posledního místa. V nové výstavní hale C o rozměrech kolbiště 61x25 metrů představila soutěže ve skocích , které jsme mohli shlédnout v odpoledním bloku. Před touto soutěží ještě proběhlo předvádění plemených hřebců s krásnými hřebci jenž se předvedli ve své celé kráse . Po krátké úpravě kolbiště jsme mohli sledovat Cenu společnosti Equinet ve skokové soutěži L.

Mohli jsme také sledovat napínavou soutěž a i navštívit přilehlé pavilony se zbožím pro jezdce i chovatele koní. Jistě spoustu zajímavých stánků pro příznivce jezdectví a vše kolem koní. Vydavatelství časopisů i výrobci sedel ,opratí a mnoho dalšího bylo k vidění a k zakoupení. V pavilonu veletrhu Jaro s koňmi byl i trenažér pro děti kde se mohli projet na koni. Celá provázanost s tmto veletrhem a Jezdeckého festivalu bude mít jistě vliv na návštěvnost celého areálu kde se předpokládá s více než 40 tisíci návěštěvníky. A nesmíme zapomenout na záznamy České televize z každého dne na kanálu ČT SPORT. Sobotní den se slunečným počasím přál všem zúčastněným a proto byly veletrhy naplněny návštěvníky a i jezdecký festival . Můžeme se těšit na další ročník .Nebyl to však poslední úspěch tohoto jezdce. V závěrečné soutěži – Ceně České jezdecké federace na obtížnosti ST*se dlouho zdálo, že soutěž bude ochuzena o vrcholné rozeskakování. Dva jezdci sice nechybovali, ale nedokázali dokončit v časovém limitu. Nakonec o rozeskakování rozhodly poslední dvě dvojice, které se do něj bezchybným výkonem v čase kvalifikovali – Ludvík Jandourek s koněm Baladium a Alexander Baraldi s Valentinem 5. První zmíněný startoval dříve a shodil poslední skok. Alexander Baraldi tak mohl jet na jistotu, ale chyba v průběhu parkuru ho donutila výrazně zrychlit. Sice dokončil v lepším čase, avšak chyboval taktéž na posledním skoku, čímž jeho skóre vyšplhalo na 8 trestných bodů. Třetí skončila v soutěži Andrea Halíková, která o 0,03 vteřiny nestihla časový limit. Jezdkyně si vak přivezla skvělou formu do Lysé nad Labem, neboť s dvojicí koní Maryland a Wyoming 1 ovládla další díl Kolowrat Tour. Tentokrát jezdci soutěžili na parkuru S*.

Dopoledne bylo ve znamení voltižních jezdců, kteří soutěžili ve skupinách i v jednotlivcích. Ozdobou voltižní části dne byl Lukáš Klouda, aktuálně nejlepší český voltižní jezdec, vítěz Světového poháru a účastník finále Světového poháru i mistrovství Evropy. Po soutěži, v níž nenašel přemožitele, bylo také možné získat od tohoto velmi úspěšného jezdce podpis v rámci autogramiády.

Vedle seniorské kategorie jezdci bojovali ještě v soutěžích juniorů A a juniorů B, rozdělených dle věku. Velmi atraktivní kategorií byla také soutěž skupin, jež se konala jako první v rámci dopoledního programu. Nejvíce se dařilo zástupcům JK Voltiž Albertovec. I juniorským kategoriím kralovali reprezentanti stejného klubu – Veronika Nováková a Nela Stříbrná.Odpoledními parkurovými soutěžemi zmiňovanými v úvodu však program sobotního Jezdeckého festivalu neskončil, neboť posledním bodem byla večerní Fitmin Show plná zajímavých ukázek dalších více či méně obvyklých odvětví jezdeckého sportu. V neděli festival vyvrcholí drezurními a parkurovými soutěži.


 

Česká televize sumář dne 22.3.2014

 

Více se dozvíte na www.jezdeckyfestival.cz


 
 

Náhledy fotografií ze složky Jezdecký festival 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář