Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karlštejn zahajuje sezonu

6. 3. 2013

Hrad Karlštejn zahajuje novou sezónu a slaví 40. výročí natočení filmu Noc na Karlštejně 


Státní hrad Karlštejn zahajuje novou turistickou sezónu 2013 jako jedna z prvních památek v České republice již od pátku 1. Března. Otevřeno bude denně kromě pondělí od 9:30 do 16:00 hod. V souvislosti s letošním 40. výročím natočení filmu Noc na Karlštejně je připravena celá řada doprovodných akcí a specializovaných prohlídek. Mimo jiné také výstava kostýmů z natáčení slavného filmu.

karlstejn.jpg

 

„Karlštejn každoročně zahajuje sezónu již o únorových víkendech a od 1. března pak denně provoz kromě pondělí. V letošním roce slavíme na Karlštejně několik výročí, ale asi tím nejzajímavějším, je výročí natočení filmu Noc na Karlštejně. V této souvislosti připravujeme letos nejrůznější specializované prohlídky, doprovodné akce, ale především ve spolupráci s Barrandov Studio, a.s. – divize Fundus velkou výstavu kostýmů a rekvizit z natáčení Noci na Karlštejně“ prozrazuje kastelán hradu  Ing. Jaromír Kubů.


Karlštejn bude otevřen od 1. března do 10. listopadu denně kromě pondělí a v červenci a srpnu dokonce denně. Dále pak o pouze o víkendech a od 25. prosince 2013 do 5. ledna 2014 pak opět denně kromě pondělí.


„Letošní sezóna bude co velikosti a celistvosti nabídky zřejmě jednou z nejnáročnějších za poslední roky. Čeká nás však krásná práce na různých projektech a věříme, že budou všichni naši návštěvníci letos na Karlštejně nadšeni“, dodává kastelán.

sdc19111.jpg

 

Karlštejna nabízí celkem tři prohlídkové trasy:

1. Trasa – „Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV.“, hradní pokladnice a klenotnice – přístupná denně kromě pondělí dle otevírací doby hradu bez nutnosti rezervace; pouze s průvodcem, 55 min.

2. Trasa – „Posvátné prostory hradu včetně Kaple sv. Kříže“ – otevřena od 1. 5. 2013 – 4. 11. 2013 dle otevírací doby hradu – je nutná předchozí REZERVACE; pouze s průvodcem, 100 min.

3. Trasa – „Vyhlídka z Velké věže“ – NOVINKA od roku 2012 - 3., 4., a 5. patro Velké věže s nádhernou vyhlídkou do okolí hradu – přístupná v květnu a září pouze o víkendech, červen až srpen denně dle otevírací doby hradu; pouze s průvodcem, 40 min.

Doplňkovou trasou jsou hradní exteriéry – hradební ochozy horního hradu, bez průvodce a bez časového omezení.

 

 INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY - VSTUPENKY,OTVÍRACÍ DOBA A DALŠÍ

 

Náhledy fotografií ze složky Karlštejn

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář