Jdi na obsah Jdi na menu
 


KION otevřel ve Stříbře 16.2.2016 , svůj nejmodernější závod na výrobu vysokozdvižných vozíků

16. 2. 2016


KION otevřel ve Stříbře svůj nejmodernější závod

  • Závod u Stříbra je vybaven digitálně propojenými systémy
  • Výrobní kapacita dosahuje 12 000 vozíků za rok
  • Výroba tzv. „retraků“ běží od začátku ledna

slavnost-1.jpg


Společnost KION Group slavnostně otevřela svůj nejmodernější závod v Panattoni Parku Stříbro nedaleko Plzně. Druhý největší světový výrobce vysokozdvižných vozíků a skladové techniky vybavil novou produkční halu digitálně propojenými systémy a vytvořil tzv. chytrou továrnu.

Závod KION Stříbro zatím vyrábí tzv. retraky značky Linde. Výrobu zahájil na začátku letošního ledna, tedy nedlouho po prvním výročí slavnostního položení základního kamene v listopadu 2014. Výrobní kapacita závodu dosahuje 12 000 vozíků za rok. V současnosti zde pracuje kolem 150 lidí. Společnost KION Group investovala do vybavení budovy asi 14 milionů Eur (téměř 400 milionů korun). Hala se rozkládá na ploše o rozloze přibližně 24 000 metrů čtverečních.  


Při prohlídce halou si trochu připadáme v jiném světě , čisto a klid. Tak si nikdo nepředstavuje místo kde se svařuje , vrtá a brousí . Naprostý pořádek a  organizace práce na vysoké úrovni. Opravdu se jedná o technologicky a logisticky novou továrnu. Zásoby přiváží z regalového zakladače vozík a to přímo k výrobní lince. A z výroby věží , ty se zde vyrábí od začátku až do konce, přijíždí hotové výrobky k montáži. Další části se přiváží s jiných výrobních závodů . A pak již samotná montáž finálních vysokozdvižných vozíků.

Každý vozík má svou specifikaci a tak se v podstatě jedná o unikát. Některý má kabinu uzavřenou , další jen bezpečnostní rám Jiný místo drátěné ochrany na vršku kabiny umístěné pevnostní sklo. A další třeba vytápění do mrazících skladů.

Prohlídka výrobních prostorů :


vozik.jpg


„Náš nový závod reprezentuje nejdůležitější milník v naplňování strategie KION Group do roku 2020, která nám pomáhá se ještě více zaměřit na zákazníky, inovace a kvalitu,“ řekl generální ředitel společnosti KION Group Gordon Riske během slavnostního ceremoniálu, kterého se zúčastnili hosté ze světa politiky a obchodu. „Stříbro má ideální polohu,“ zdůraznil Riske. „Nový závod nás jednak přibližuje k našim zákazníkům ve východní a jižní Evropě a jednak leží jen několik set kilometrů od hlavního závodu Linde v Aschaffenburgu a dalších sídel.“


slavnostotv.jpg


„Vítám otevření výroby vysokozdvižných vozíků v novém závodě v Ostrově u Stříbra. Jsem přesvědčen, že v tomto investorovi najde Stříbro a Plzeňský kraj dobrého partnera pro rozvoj kvalitního průmyslu a moderních technologií, stejně jako solidního zaměstnavatele, který nabídne dobré pracovní podmínky pro místní kvalifikované zaměstnance,“ vzkázal na dálku předseda vlády Bohuslav Sobotka k oficiálnímu otevření továrny.KION - SlavnostNÍ OTEVŘENÍ TOVÁRNY from Jiří Cysař on Vimeo.

 


„V nové továrně jsme nastavili optimální tok materiálu,“ řekla Sabine Neuß, provozní ředitelka společnosti Linde. „Plně se soustředíme na své hlavní schopnosti. Procesy jsou zcela transparentní a realizujeme je, monitorujeme a dokumentujeme pomocí IT systémů."

„Je mi velkou ctí přivítat v Panattoni Parku v Ostrově u Stříbra tak významného mezinárodního klienta a těší mě, že se nám podařilo projekt dokončit dle časového harmonogramu,“ řekl Pavel Sovička generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko, developerské společnosti, která halu ve spolupráci s českou skupinou Accolade vybudovala.

Závod ve Stříbře je již třetím závodem společnosti KION Group v České republice. Linde Pohony (LiPo) vyrábí řídicí nápravy a elektrické a hydrostatické pohonné nápravy pro KION Group v Českém Krumlově. JULI, společný podnik KION Group nedaleko Brna, vyrábí elektrické motory. Dohromady dnes pracuje na těchto třech místech 1 200 lidí.


Společnost

 

KION Group – zahrnující sedm značek: Linde, STILL, Fenwick, OM STILL, Baoli, Voltas a Egemin Automation – je největším výrobcem průmyslových vozíků v západní a východní Evropě. Ve světovém měřítku je dvojkou, avšak v Číně je opět vedoucím zahraničním dodavatelem.

Linde a STILL dodávají celosvětově prémiový segment. Fenwick je největším dodavatelem manipulační techniky ve Francii, přičemž OM STILL má vedoucí postavení na trhu v Itálii. Baoli se zaměřuje na ekonomický segment a Voltas je vedoucím dodavatelem průmyslových vozíků v Indii. Egemin Automation je vedoucí belgický specialista na automatizaci v logistice.

KION Group působí ve více než 100 zemích. V roce 2015 zaměstnával zhruba 23 500 lidí a podle předběžných neauditovaných údajů generoval celkový příjem kolem 5,1 miliardy eur. KION GROUP AG je na německé burze Frankfurt Stock Exchange, v indexu MDAX (německý index pro středně velké společnosti) a indexu STOXX Europe 600, který zahrnuje 600 největších firem v Evropě.


Stránky KION GROUP Stříbro


 


 

 

Náhledy fotografií ze složky KION ve Stříbře

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář