Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knihu Dukla mezi mrakodrapy od Oty Pavla a dokument Hrdý na svůj klub najdete na vánočním trhu

11. 12. 2014

Fotbalová Dukla křtila knihu Dukla mezi mrakodrapy a DVD s filmem Hrdý na svůj klub


Ondřej Vetchý se na vánočním večírku fotbalového klubu Dukla Praha zúčastnil a také moderoval křest knihy Oty Pavla Dukla mezi mrakodrapy a také filmu Hrdý na svůj klub, který vychází na DVD, které autoři filmu společně s Klubem přátel Josefa Masopusta připravili pro vánoční trh.Po 50 letech je znovu vydána slavná kniha Oty Pavla „Dukla mezi mrakodrapy“. Od prvního vydání poprvé v nezměněné podobě. Jinými slovy knihu čtenář nalezne v původním formátu, v původní grafické úpravě a také v ní nechybí původní obsáhlá fotogalerie.


kniha-dukla-mezi-mrakodrapy-a-dvd-filmu-hrdy-na-svuj-klub.jpg


 


„Od roku 1964 nikdy nevyšla v tom úplně prvním vydání, vždy byla nějak upravená, náš záměr byl proto vydat ji v původní verzi jako reprint,“ popisuje Petr Studénka, který se pustil do tohoto úkolu. „Je naprosto stejná, jen nová,“ přidává se Stanislav Hudský, jednatel vydavatelství Beletris. A vychází v počtu dvou tisíc výtisků a není to komerční záležitost a neni to tedy vydáváno pro velký zisk , ale jako posta spisovateli Otu Pavlovi. Slavnostního křtu se zúčastnili i hráči, kteří svými výkony knihu vlastně psali: Josef Jelínek, Josef Vacenovský, František Knebort a Jan Brumovský.

„Bylo potřeba vyřídit spoustu administrace, autorská práva, technické věci, protože je to kniha, která je v podobě tak, jak vyšla před 50 lety, tak bylo potřeba obstarat všechny záležitosti s tím spojené a chvíli jsme váhali, jestli se nám to podaří a jsme šťastní, že to tak dopadlo," těší předsedu Klubu Josefa Masopusta Jiřího Horu. „Věřím, že to přinese hodně radosti čtenářům a možná i pamětníkům, kteří si pamatují tu dobu a zejména aktérům, o kterých ta kniha je, to je možná ta největší motivace," říká Jiří Hora.


 

rest-knihy-a-dvd.jpg


 Premiéra dokumentárního filmu Hrdý na svůj klub režiséra Luďka Svobody, jehož DVD bylo slavnostně fotbalisty pokřtěno, byla promítnuta v polovině září v ojedinělém letním kině postaveném přímo na tribuně stadionu Juliska. Účastnila se jí celá plejáda legend, včetně A týmu a celé mládežnické akademie klubu. Příběh fotbalového klubu Dukla Praha je zpracovaný jako 75 minutový archivní střihový dokument, jenž mapuje šest dekád fotbalové historie a vývoje slavného klubu s jeho vrcholy i pády od roku 1948 až po současnost.A je pojatý jako objektivní hodnocení celé historie Dukly s vynikajícím komentářem Ondřeje Vetchého. Ve filmu se dovíte o oslavné cestě Dukly do zámoří, ale i také o nevraživosti fotbalového národa k režimu protěžovaného klubu. I po listopadové historie je objektivně a přesně zdokumentována. Není to prostě žádný oslavný film o velkolepých úspěších a nádherné budoucnosti armádního fotbalu, je to dokument o Dukle .

Bude také vysílán na ČT SPORT a to ve  čtvrtek 25. 12. 2014 22:15 .


DVD Hrdý na svůj klub a knihu Dukla mezi mrakodrapy si budete moci zakoupit od 15. listopadu 2014 v klubovém e-shopu. Více informací o další distribuci naleznete v nejbližších dnech na www.filmfkdukla.com. 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Knihu Dukla mezi mrakodrapy od Oty Pavla

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář