Jdi na obsah Jdi na menu
 


Léto nad Lužnicí 2014

25. 6. 2014

Léto nad Lužnicí láká na koncert George Mráze, výstavu Příběhy soch nebo na Kejklíře pod hvězdami
 
Koncert George Mráze, jednoho z nejvyhledávanějších jazzových basistů na světě, vernisáž výstavy významného českého sochaře Petra Váni, autora Mariánského sloupu, který bude umístěn na Staroměstském náměstí v Praze, koncert Jany Kratochvílové, ale i magická noc v historickém centru Tábora nebo závody dračích lodí na Knížecím rybníce. To je jen stručný výčet akcí, které čekají na obyvatele a návštěvníky Táborska během června v rámci čtvrtého ročníku festivalu Léto nad Lužnicí.
Festival pořádají ve dnech 7. až 29. června 2014 města Tábor, Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí na úvod letní sezóny a jako předzvěst blížících se prázdnin. Většina akcí je pro návštěvníky zdarma                  a odehraje se pod širým nebem. Nabídka programů je letos nebývale široká.

Léto nad Lužnicí odstartuje 7. června 2014 v Sezimově Ústí vernisáží výstavy „Láska je také tak trochu zvědavost“ Romana Franty. Výstava známého českého malíře, sezimoústeckého rodáka                 a pedagoga Akademie výtvarných umění potrvá do 29. června.

V úterý 10. června 2014 vystoupí v táborském divadle George Mráz se svým triem. Jeden z nejvyhledávanějších jazzových basistů na světě vystoupí se svým novým úspěšným projektem „Return to Imagination“. V průběhu večera zazní i další Mrázovy kompozice. Koncert se koná  u příležitosti 70. narozenin, které Georgie Mráz oslaví letos v září.

Milovníci vážné hudby a sochařského umění si v Táboře přijdou na své v pátek 13. června, kdy bude zahájena výstava sochaře Petra Váni „Příběhy soch“. Součástí výstavy je koncert Československého komorního orchestru. Od 17 hodin v Děkanském kostele na Žižkově náměstí zazní skladby J. Fischera, W. A. Mozarta a A. Vivaldiho. V sobotu 14. června se uskuteční komentovaná prohlídka s Petrem Váňou.

V sobotu 14. června v podvečer ožije Žižkovo náměstí hudbou. Od 18 hodin vystoupí s projektem SaxWork přední česká saxofonistka Kateřina Pavlíková. Ve spojení s mladými umělci představí klasické i moderní skladby v netradičním saxofonovém provedení. Následovat bude koncert Jany Kratochvílové, originální, obdivované i zatracované hvězdy československé popové a rockové scény 70. a 80. let, s výstředním zjevem a zcela nezaměnitelným hlasem. 

Na 14. června je připravena také další magická noc v historickém centru Tábora. Na náměstích,  v uličkách i v parcích si přijdou na své milovníci pouličního divadla, cirkusu, akrobatických kousků i starých legend. Příchozí si vychutnají tajemnou noc orientu a připomenou si kouzlo českých klasických pohádek. Program nazvaný Kejklíři pod hvězdami se koná od 21 hodin do půlnoci a hlavním centrem všeho dění bude Velký šanc pod hradbami a Tržní náměstí.

V Plané nad Lužnicí se 14. června od 13 do 22 hodin odehraje Vodnický den. Zábavné odpoledne ve sportovním centru za řekou Lužnicí nabízí hry a soutěže pro děti i dospělé.


Podrobné programy

letonaluz8.jpg

letonaluz2.jpg

letonaluz3.jpg

letonaluz7.jpg

letonaluz5.jpg

letonaluz6.jpg

 

Neděle 15. června patří příznivcům cyklistiky. Spanilá jízda po březích Lužnice odstartuje v 10 hodin  z Husova náměstí v Sezimově Ústí I. Trasa Lužnické šlapky měří zhruba 20 kilometrů. Na start se chystají i starostové všech tří měst.Evropský svátek hudby oslavíme v Táboře v sobotu 21. června. Od 18 hodin zazní v Děkanském kostele na Žižkově náměstí Mše D-dur, op. 86 „Lužanská“ Antonína Dvořáka v podání pěveckých sborů z Tábora, Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí a Prahy.Milovníci svérázného humoru a kabaretu by si neměli nechat ujít pořad Na stojáka v Sezimově Ústí.  21. června od 21 hodin vystoupí v letním kině Iva Pazderková, Josef Polášek a Karel Hynek.

V neděli 22. června se program Léta nad Lužnicí přenese do Zárybničné Lhoty. Na Knížecím rybníce svede boj na dračích lodí 27 družstev z řad veřejnosti. Závody na 12,5 metrů dlouhé ozdobené kánoi s dračí hlavou se uskuteční již počtvrté.

Festival završí v pátek 27. června společná plavba v maskách z vodnického světa z Plané nad Lužnicí do Tábora do areálu Komora, kde bude připravený pohodový zábavný program s kapelou Krýgl boys.

Novinkou letošního ročníku festivalu je zapojení města Bechyně do programu s akcí DUHAFEST. V sobotu 28. června od 16 hodin v klášterní zahradě se uskuteční nejbarevnější hudební festival doplněný o autorské čtení, divadelní vystoupení a dětské atrakce.

Léto nad Lužnicí nabídne dále koncerty různých žánrů, výstavy a dětské pořady.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Léto nad Lužnicí 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář