Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2016 - 12. – 15. 5.

12. 5. 2016


Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2016 (12. – 15. 5.) se bude konat opět v prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice. 

V letošním roce se v rámci prezentace čestného hosta představí severské země (Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Island), v nichž působí profesionální literární centra propagující národní literature v zahraničí. Finsko bylo v roce 2014 čestným hostem ve Frankfurtu nad Mohanem, o literární nabídku severských zemí je celosvětově velká poptávka. Partnerem a koordinátorem programu čestného hosta je Skandinávský dům, literární kampaň je prezentována hashtegem #ReadNordic.


kniha16.jpg

 


Kromě koprodukčních programů ve spolupráci s čestným hostem připravuje společnost Svět knihy pořady v rámci dalších tematických okruhů, jimiž napomáhá aktivnímu zapojení partnerů, nakladatelů a relevantních organizací. Každoročně se pořadatel orientuje na oslovování dalších skupin potenciálních návštěvníků formou vypisování čtenářsky zajímavých tematických bloků, usiluje o celkovou osvětu čtenářství a propagace literatury v celorepublikovém a mezinárodním měřítku.


kniha2.jpg

Z minulých ročníků 


Město jako literární kulisa – tzv. „urban literature“ představuje dnes již svébytný literární žánr, který je čtenářsky přitažlivý pro všechny generace čtenářů. Je považován za součást socio-ekonomických reálií, původ žánru lze spatřovat v námětech afro-amerických autorů, souvislosti lze nalézt i v rozvoji tzv. pouličního umění, v obdobném zaměření některých hudebních směrů. Shledáváme toto téma velmi zajímavým, jeho součástí budou i výstavy pragensií či dalších titulů mapujících městský život. Praha navíc získala titul UNESCO a stala se Kreativním městem literatury a Svět knihy může nabídnout každoročně kvalifikovaný programový doplněk tomuto projektu. Nabízí se rovněž příležitost propojení uměleckých směrů, o něž již dávno pořadatel usiluje, neboť literatura je často inspirujícím prvkem pro vznik dramatického, filmového, výtvarného či hudebního díla.


STRÁNKY POŘADATELE AKCE

Aplikace pro Android

Aplikace pro Iphone22. mezinárodní knižní veletrh a literární festival 
12. – 15. května 2016
Výstaviště Praha - Holešovice

Čestný host: SEVERSKÉ ZEMĚ   #ReadNordic

Témata:
Fenomén krimi
Město jako literární kulisa

Záštity:
Ministr kultury ČR, Starosta městské části Praha 7

Otevírací doba:
12.- 14.5. - čtvrtek – sobota   9:30 – 19:00 
15.5.          neděle                  
9:30 – 16:00

Vstupné:


čtvrtek – sobota, 12.- 14. května
120 Kč jednodenní vstupné 
60 Kč snížené vstupné pro děti a mládež 6 - 18 let, studenty, držitele průkazu ZTP a důchodce 
250 Kč rodinné vstupné – (2 platící dospělí, 1 – 2 děti do 15 let zdarma) 


neděle, 15. května
60 Kč jednotné zlevněné vstupné bez nároku na další slevy

250 Kč permanentní průkaz (vstupenka na 4 dny)


zdarma děti do 6 let, 1 - 2 děti (do 15 let) v doprovodu 2 platících dospělých osob, držitelé průkazů ZTP/P s jedním doprovodem

školní skupiny (ZŠ, SŠ) 30,- Kč jednodenní vstupné na žáka, dospělý doprovod 60,- Kč – v pokladně je nutné odevzdat školou potvrzený počet žáků (Název školy, kontakt, počet žáků číslem, razítko školy)


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář