Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mníšecké kulturní léto zahájil koncert Petra Bendeho na Skalce

21. 6. 2014


Včera večer bylo zahájeno prostřednictvím starosty Mníšku pod Brdy Petrem Digrinem Mníšecké kulturní léto 2014. A to před prvním koncertem Petra Bendeho v barokním areálu na Skalce. Tento koncert tedy v pátek zahájil celou sérii akcí v letošní letní sezoně a to až 13. září.


 zahajeni-.jpg

Starosta Petr Digrin a Miloš Navrátil


Nejdříve se nad Skalkou čerti ženili a průtrž mračen krátce před koncertem nevěstila nic dobrého, ale úderem sedmé hodiny se rozjasnila obloha a i sluníčko při svém západu osvítilo kostelík sv. Máří Magdaleny. Právě pod tímto kostelíkem bylo podium pro vystupující a proti němu na travnaté ploše improvizované hlediště. A jak Petr Bende, vtipně podotkl, že hraje před stanovým městečkem. Diváci měli čtyři přístřešky pro svá místa kryté před deštěm party stany. Celé představeno bylo odehráno ve třech vystupujících a ti přicházeli postupně na podium, nejdříve Petr Bende a poté po pár skladbách Pavel Helan a nakonec hráče na violoncello Štěpán Švestka v KOLOTOČI – akustickém, folkovém recitálu .


 petr-bende-a-milos-navratil.jpg

Petr Bende a Miloš Navrátil


A malé představení Petra Bendeho . Zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista, ale především muzikant, který nikdy neřešil hudební styly. Vydal již tři autorská alba. Byl oceněn a nominován v mnoha prestižních a hudebních kategoriích. Kdykoli potká některý ze svých oblíbených hudebních nástrojů vezme jej do rukou a hraje. Pro potěšení sobě i ostatním. Roky si razí svoji cestu napříč žánry, které ho oslovují a v nichž se cítí hudebně šťastný. Jediným kritériem je pro něj vlastní pocit sounáležitosti s daným tématem, živé koncerty a autorská tvorba.


V uvolněné atmosféře se písničky střídali s mluveným slovem a humornými příběhy kdy nejvíce místní diváky pobavil skeč s čtení z místní černé kroniky, Prostě humorně přečtená zpráva o odlovu domácího mazlíčka místní policií. A pak další skladby a se zapadajícím sluncem se i akustika změnila a tak celé široké okolí bylo zaplaveno tony dvou kytar za doprovodu čela někdy prokládané bicími a klávesy. Pro neznalé překvapivá kombinace tří muzikantů a několik hudebních nástrojů. Zajímavým zpestřením bylo sólo hráče na čelo, jenž jej pojal tak, aby zvuk vyzněl jako kytara. Opravdu velmi povedené číslo. Koncert pokračoval dále, až do samého závěru byli diváci vtaženi do hudby a mohli si společně zazpívat společně s muzikanty.
Pro návštěvníky bylo zajištěné občerstvení v místním stánku, jenž měl prodlouženou otvírací dobu. A z Mníšku byli diváci přivezeni autobusem na Skalku a po koncertě zpět do města . jednalo se o velmi zdařilé představení a zahájení kulturního léta na němž měl nemalý podíl pan Miloš Navrátil z městského úřadu kde, mimo jiné, zastává funkci tajemníka . Dále je také aktivním tajemníkem sdružení Mníšecko .

 

Náhledy fotografií ze složky Petr Bende a koncert na Skalce

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář