Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na čarodejnice otevřou Žluté lázně v novém kabátě

29. 4. 2014
Žluté lázně budou letos plné hudby a vrátí se do nich opět dračí lodě i letní kino .

Podolí zahltí svoje návštěvníky v letošní sezóně hudbou. Od května do září nabídnou koncerty, hudebních vystoupení a pravidelný kulturní program. To vše navíc napříč všemi žánry! Na břehu Vltavy tak zazní Talichova komorní filharmonie, Support Lesbiens, Chinaski, Lenka Filipová, řada Dj´s a další soubory a zpěváci. Do areálu, který se letos veřejnosti otevře 30. dubna, se navíc vrátí závody dračích lodí i letní kino.

„Areál Žluté lázně navštěvují lidé různého věku i vkusu. Nám se to líbí a chceme tento trend i nadále podporovat. Letošní program to dokazuje a dává tak možnost výběru každému z hostů. Sám jsem třeba zvědavý, jak bude na travnaté pláži znít Talichova komorní filharmonie. Něco takového tady totiž ještě nebylo,“ říká Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která je provozovatelem areálu Žluté lázně


l6.jpg

 Písčitá pláž


Ve Žlutých lázních přímo na břehu Vltavy zahraje vůbec poprvé pětatřicetičlenný orchestr. Speciální open air koncert se zpěvačkou Radkou Fišarovou se bude konat 27. srpna. „Mám ráda propojování žánrů a bourání určitých zaběhnutých kolejí. Proto jsem byla moc ráda, když mě oslovil manažer Talichova komorního orchestru pan Smutný ke spolupráci na koncertě, kde se mohou sejít návštěvníci s orchestrem přímo na břehu řeky,“ zve Radka Fišarová. Celý koncert je ve francouzském stylu. Program je věnovaný z části písním z repertoáru Edith Piaf, ale také francouzské filmové hudbě.
Ve Žlutých lázních zazní letos hudba mnoha stylů. Na břehu řeky tak může každý návštěvník slyšet pop, rock, jazz, street music, salsu, brazil, hip hop, etno i country. „Budeme pořádat taneční večery například se salsou. Plánuji také odstartování hudební talentové soutěže Žlutých lázní. To všechno se dovědí aktuálně návštěvníci během sezóny na našich webových stránkách,“ láká Jan Žampa, programový ředitel Žlutých lázní.

Nové molo propojí lépe areál s řekou

Novinkou je dvaatřicet metrů dlouhé a čtyři metry široké molo, které na celou sezónu zakotví v prostoru pod písečnou pláží a stávajícím dřevěným molem. „Molo bude mít hned několik využití. Usnadní přístup do vody, poslouží majitelům všech plavidel, aby je měli k čemu uvázat, a samozřejmě nebude chybět večerní příjemné posezení na úrovni hladiny s výhledem na západ slunce,“ komentuje nový prostor Petr Hozák, provozní ředitel areálu Žluté lázně. Jde o jeden z dominantních prvků v areálu a dořešení prostoru velké písečné pláže. „Molo je složené ze čtyř pevných částí a výrazně rozšiřuje prostor navazující na přilehlou pláž. Je samozřejmě konstruované tak, aby vyrovnávalo průběžné změny hladiny,“ ubezpečuje Pavel Kocych, architekt Žlutých lázní.

K molu bude navíc připojený nově speciální party vor s grilem pro deset lidí. Plavidlo s motorem o velikosti 4x5 metrů si bude možné pronajmout s kapitánem nebo osobním zaškolením.

Adrenalin na vodě zvýší wakeboardy

Tep v žilách zvedne milovníkům adrenalinových sportů letošní novinka ve Žlutých lázních – wakeboarding a vodní lyžování. Doplní tak širokou nabídku „boardových“ sportů v areálu. „Podél travnaté pláže na trati dlouhé 120 metrů si může každý vyzkoušet jízdu po vodě. Jezdec je tažený lanem na speciálním navijáku. Wakeboardista takto vyvine rychlost až třicet kilometrů za hodinu. Začátečníkům samozřejmě poradíme,“ láká na atraktivní sport Petr Hozák. Zkušenější jezdci vyzkouší skok, na kterém mohou předvést nejrůznější triky.Žluté lázně otevřou tradičně na čarodějnice

Hudební multižánrové léto ve Žlutých lázních začne ve středu 30. dubna. Čarodějnice přivezou na koštěti bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Odpoledne pro děti začne ve 14 hodin v dětském koutku a potrvá až do 21 hodin. Divadlo Mazec je zavede do tajemné sluje čarodějnice Holiny, která je bude učit kouzlit. Na všechny čeká interaktivní show se spoustou her a zábavy, školou jízdy na koštěti, výrobou kouzelného talismanu i dětskou čarodějnickou dílnou.

Dospělí se mohou těšit na bohatý program na velkém pódiu na travnaté pláži. Od 15 hodin vystoupí hardrocková skupina Dilated, po ní od 17 hodin poprockový band So Fine. Než se připraví dívčí rocková kapela The Apples udrží atmosféru Dj, který se bude s dívčí kapelou střídat až do 22. hodiny. Slavnostní vatru zažehnou pořadatelé v 19.30 hodin.

Sběratelé zábavných fotografií se mohou nechat zvěčnit ve speciálním čarodějnickém fotokoutku. Tam budou připraveny různé rekvizity. Snímek si odnesou rovnou domů, nebo si ho nechají poslat elektronicky.

Kuchaři Žlutých lázní připraví pro hosty areálu v letošní sezóně kromě tradičních pochutin také menu inspirované Středomořskou kuchyní. Nadšení gurmáni se tak mohou těšit na carpaccio z červené řepy na italský způsob, kebab v podobě nakládaného masa v celku nebo salát s cizrnou. „V kuchyni Modrého baru toho nabídneme mnohem víc a s chutěmi budeme opět cestovat - určitě uspokojíme každý jazyk,“ upřesňuje Daniel Prošek, ředitel gastro oddělení Žlutých lázní.


Na návštěvníky čekají od května do září ve Žlutých lázních 2013 desítky akcí - programu například vybíráme:

 • 21. května – S kočárkem Prahou (program pro děti i dospělé)
 • 22. května – narozeniny časopisu Pastelka (akce pro děti)
 • 24. a 25. Května – 17. ročník Pražského festivalu dračích lodí (závod + doprovodný program na pódiu)
 • 31. května – Komiksový den
 • 10. června - začne opět promítat Aperol Spritz kino u Vltavy (každé úterý se budou střídat současné italské snímky s filmy ze zlaté éry italského filmu)
 • 14. června – Avon pochod proti rakovině prsu (doprovodný a hudební program, Support Lesbiens, Lenka Filipová a další)
 • 22. června – Wake jam (sportovní akce + hudební program)
 • 26. června – Výroční party VŠFS s koncertem Chinaski
 • 27. srpna – Talichova komorní filharmonie s Radkou Fišarovou
 • 30. srpna – We run Prague (sportovní akce s doprovodným programem)
 • 9. září – Bláznivý festival na podporu osvěty a správné léčby schizofrenie (doprovodný program)
 • 27. září – Zabijačkové hody (tematický hudební a doprovodný program)

A další akce, o kterých se dozví návštěvníci vždy aktuálně na www.zlutelazne.cz


 

Co Žluté lázně nabízejí

Provozovatelem Žlutých lázní je od ledna roku 2005 společnost Taiko. Areál nabízí mimo jiné travnatou pláž, pět hřišť na plážový volejbal, obří šachy, nohejbal, stolní tenis, pétanque a rozsáhlý dětský koutek. Vyznavači sportu na vodě si mohou přímo v areálu půjčit, paddleboard, nově wakeboard nebo šlapadla. Hladoví a žízniví návštěvníci se osvěží v pivnici Tančírna, MINI baru s písečnou pláží nebo v Modrém baru. Na třech a půl hektarech plochy se každý rok pořádají desítky akcí a živých koncertů přímo na břehu Vltavy. V prostorách restaurací a barů je možné uspořádat také svatby, teambuildingy a jiné firemní i soukromé akce.
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Žluté lázně

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář