Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na Žofín se dostaví již podvanácté koně a nejlepší jezdci

27. 2. 2015

 Na Žofín se dostaví již podvanácté koně a nejlepší jezdci

 Už tradiční „koňské“ setkání na pražském Žofíně v letošním roce přichystalo novinku. Galavečer milovníků koní „Koně na Žofíně“ se v rámci pražské plesové sezony odehraje už po dvanácté, letos poprvé však láká do reprezentačních prostor příznivce parkurového a dostihového sportu společně. Pražský ostrov bude 28. února patřit slavnostním okamžikům, ale především samotným koním. Za doprovodu starokladrubských vraníků pražské jízdní policie a běloušů přímo z kladrubského Národního hřebčína se na Žofíně představí koňští prominenti.

 kone_na_zofine_2015_pozvanka.jpg


VSTUPENKY ZDE


belous-z-hrebcina-kladruby.jpg

  Foto z roku 2014 

V exkluzivních prostorách Žofína oceněni také nejúspěšnější jezdci Českého skokového a drezurního poháru, Pavo Poháru Jezdectví a parkuroví jezdci a koně roku 2014 úspěšní na mezinárodní scéně včetně mistrovství Evropy a světa. Letos poprvé se však programu zúčastní i dostihový sport.


Především jeho příznivcům je určena anketa, v níž široká veřejnost volí nejlepšího českého „Koně všech dob“. V anketě mohou až do 31. ledna bezplatně hlasovat všichni návštěvníci stránek www.dostihovy-svet.cz a zvolit svého oblíbence mezi pěticí velikánů minulých let – Darsalam, Korok, Lionel, Shamalgan a Železník – nominovanou českými dostihovými publicisty. Kromě nejoblíbenějšího dostihového koně české historie budou na Žofíně k vidění osobnosti z řad dostihových jezdců, trenérů a majitelů, z nichž pak budou vyhlášeni také šampioni závodišť Velká Chuchle a Pardubice.


A jaké je poslání a přání pořadatelů letošních „Koní na Žofíně“, to shrnuje šéfredaktorka pořádajícího časopisu Jezdectví Zdena Motyginová: „Koně jsou srdeční záležitostí stovek tisíců Čechů – vždyť je jich u nás již rekordních 82 000 – přesto si stále veřejnost včetně novinářů pletou jednotlivá odvětví! Rozhodli jsme se tedy spojit dvě nejrozšířenější, parkury a dostihy, abychom zdůraznili jejich odlišnosti, ovšem současně připomněli, že v centru zájmu stále stojí naši milovaní čtyřnozí krasavci. Proto zveme všechny, kteří mají rádi koně obecně, na večer plný čtyřnohých a dvounohých hvězd.“

vyhlaseni-s-ohnem.jpg

Vyhlašování 2014

Koně na Žofíně se se svými příznivci setkají 28. února od osmnácti hodin, zájemci o bližší informace o akci najdou bližší informace na internetových stránkách www.jezdectvi.cz, případně na e-mailové adrese galavecer@jezdectvi.cz.
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kůň roku

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář