Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patchwork Praha 5.4.-7.4.2013

2. 4. 2013

 

ppm2013-letak-a5-cz-rev1.jpg

Patchwork nejsou jen deky!
Největší galerie nástěnných textilních obrazů již posedmé v Praze.
 

5. - 7. dubna 2013 proběhne v Praze již 7. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech. Na ploše o rozloze pěti tisíc metrů čtverečních se představí více než 250 autorů a klubů, z toho 12 samostatných galerií. Třetinu celkové plochy obsadí obchody. Vystaveno bude více než 600 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se rozmanitých workshopů s předními lektory v oboru.

 Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje přes 600 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil. 

dscf0032.jpg


 

Do Prahy se sjedou světové hvězdy uměleckého quiltu

Letošní nejvýznamnější kolekce představí  Ineke van Unen z Holandska a skupina TEXUI, která sdružuje více než dvacet umělkyň z dvanácti zemí světa. Odlišný pohled na umění práce s textilem předvede scénografka a výtvarnice Anke Pradel  z Německa a spoustu dalších umělkyň.

Poprvé se v Praze představí také výběr nejlepších textilních umělkyň sdružených v SAQA, celosvětové asociaci art quiltu, premiérově budou vystaveny quilty z Izraele. 

Doprovodné kurzy pro pokročilé i pro nadšené amatérky

Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky. V kongresovém sále jsou k dispozici téměř tři stovky míst pro třináct různých workshopů, které povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. 

Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Letošní novinkou je projekt Coats Fabrics, na bázi světově renomovaných interiérových tkanin předních výtvarníků, který byl celoročně zveřejňován také v Newsletteru PPM, pravidelném internetovém měsíčníku výstavy.


Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy.Výstava se dnes se svou návštěvností kolem pěti tisíc lidí řadí na 4. -5. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 35 tisíci návštěvníků. Díky rostoucímu renomé výstavy a svému zaměření na lifestyle, dekor a hobby,  je výstava Prague Patchwork Meeting již tradičně i účastníkem populárních life stylových veletrhů For Decor, For Interier a For Present v Letňanech.  


Místo konání

Program výstavy

Vstupné

Wellness Hotel STEP ****
Malletova 1141, 190 00, Praha 9
Pátek 5. dubna 2013
14.00 – 18.00 výstava, kurzy, prodej
Základní vstupné ... Kč 150
Permanentka na 3 dny ... Kč 300
 

dscf0066.jpg

Sobota 6. dubna 2013
9.30 – 18.00 výstava, kurzy, prodej
Neděle 7. dubna 2013
9.30 – 17.00 výstava, kurzy, prodej

www.praguepatchworkmeeting.com

 

Náhledy fotografií ze složky Patchwork 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář