Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prague Patchwork Meeting -repotráž

7. 4. 2013

Již sedmým rokem se v pražském hotelu Step konal Prague Patchwork Meeting. O co se vlastně jedná? Je to akce určená nejen příznivcům patchworku, tedy o techniku spočívající v sešívání dek z kousíčků látky, ale každému, kdo chce obdivovat ruční práce. Pro zvědavce, kteří se chtějí něčemu i přiučit jsou po celou dobu výstavy otevřeny workshopy.


Stejně jako v letech minulých, i letos se bylo možno přiučit rozličným technikám pod vedením špičkových instruktorů, jejihž díla byla na výstavě.(například kurz Tvary a barvy pod vedením E.Nacenta de la Croix v pátek, Labyrint veden B. Langem v sobotu nebo nedělní Vrstvení průhledných materiálů(Marjon Hoftijzer) a samozřejmě další.modelka.jpg  

I divák, který se nehodlal účastnit workshopů se rozhodně nenudil, mohl se zůčastnit několika soutěží a rozhodnout tak o nejhezčím českém kiltu, panence či projektu z celé výstavy. Za zmínku také stojí originální projekt pod názvem Turkmenistán, jehož podmínkou bylo mimojiné použít předem určené látky, jak již sám název napovídá – z Turkmenistánu. Všechny účastnice se s plnou vervou pustily do tvoření a vznikla tak velmi působivá kolekce z neobvyklých materiálů. Na PPM byly vyhlášeny vítězky a přivezeny další látky, takže se můžeme těšit na další ročník soutěže ;).
Kromě již hotových výrobků bylo k dispozici i nepřeberné množství látek, doplnků a potřeb k tvoření. I technický typ si zde mohl přijít na své, k vyzkoušení zde byli nejen šicí,ale i vyšívací stroje.
V sobotu se konala módní přehlídka paní návrhářky Idy Sandor, kde jsme mohliu vidět kolekce vytvořené přímo pro PPM a letní kolekce v pastelových barvách.
U stánků jednotlivých klubů nebo prodejců byly často k vyzkoušení různé techniky jako například plstění klobouků, kresba a razítkování na textil nebo již zmíněné šití na šicím stroji.prehlidka-patchworkovych-praci.jpg

PPM se konal již po sedmé a tak měli pořadatelé již organizaci skvěle zvládnutou a fronty se i přes hojnou účast většinou netvořily. Hotel Step kromě ubytování hostů, kteří trávili na meetingu více dní poskytoval všem nespočet možností na občerstvení a díky rozlehlým prostorám i přes vysokou návštěvnost vytvářel příjemné prostředí.


PPM je výstava nejen pro ty, co šijí, nebo se alespoň věnují nějaké tvořivé činosti. Může se zde přijít potěšit krásnými výtvory, a třeba i nějaké koupit, opravdu každý. A vzhledem k faktu, že výstava je mezinárodní, tak zde potkáte milé lidi ze všech koutů světa. 

info k výstavě : ZDE

 

 

Náhledy fotografií ze složky Prague Patchwork Meeting 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář