Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prague Patchwork Meeting letos bude od 10.dubna do 12. dubna 2015

11. 4. 2015

V hotelu Wellness Hotel Step v Praze-Vysočanech se i v letošním roce můžeme těšit na 9. ročník mezinárodní výstavy kombinovaných textilních technik Prague Patchwork Meeting, který proběhne ve dnech 10.-12. dubna 2015. Jedná se o mezinárodní výstavu s největší přehlídkou kombinovaných technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Výstava se s návštěvností 5,8 tisíc lidí řadí na 4.-5. místo v Evropě. (Vedoucí postavení si drží britský Birmingham s 35 tisíci návštěvníků.)ppm9-2.jpg    


V pěti halách si mohou návštěvních prohlédnout více než 600 kusů autorských quiltů včetně kolekcí představených ve střední a východní Evropě poprvé. Výstava dále zahrnuje výběr autorských prací z České republiky.

Návštěvníci mají možnost účastnit se různých workshopů s renomovanými lektory včetně dvou exkluzivních workshopů na téma design quiltu s předními anglickými designéry K. Fassettem a B. Mablym. Jejich dílo je považováno za současnou návrhářskou špičku v oboru textilií.
Kaffe Fasset je autorem více než 30 knih, zaměřuje se na výuku barev a projektovou fázi díla spíše než fázi tvorby. Uváděl programy souvisejících s touto řemeslnou technikou pro BBC a Channel 4, a také svůj vlastní pořad zvaný Glorious Colour. Jeho práce byly v roce 1988 předmětem sólové výstavy ve Victoria & Albert Muzeu v Londýně. Další výstava zde následovala v roce 2013. Výstava obsahovala více než 100 prací. Od roku 1980 spolupracoval s quiltařkou a učitelkou, Lizou Prior Lucy, Práce v týmu mu umožnila navrhovat quilty, textilie, kulisy a kostýmy pro Royal Shakespeare Company.

Exkluzivní celodenní workshop se uskuteční v sobotu 11.4. s kapacitou 30 míst. (cena workshopu je Kč 2 900,-). Poprvé v historii Prague Patchwork Meeting bude zařazen i kurz designového pletení – vzor Vlčí máky. Tento kurz se uskuteční v neděli 12.4. v délce trvání 6 hodin a je určen pro cca 20 účastníků. (cena kurzu Kč 1500,-)
Pro přihlášení do kurzů použijte následující adresu workshop@praguepatchworkmeeting.com, pokud chcete kurs darovat info@praguepatchworkmeeting.com


Mezinárodní autorské kolekce budou letos zastoupeny souborem na téma „IMAGINE“. Výběr nejlepších quiltů na toto téma zapůjčila do Prahy velká evropská výstava European Patchwork Meeting. Kolekce „Záření“ byla koncipována jako doprovodná výstava pro světový kongres o záření, který se konal v červnu 2014 v Ženevě.Za zmíňku stojí i další dva mezinárodní projekty. Německo-afgánská iniciativa a kurátorka P. Goldenberg připravily projekt kombinace šití a výšivky pro evropské quiltařky a afghánské vyšívačky na téma „Z kuchyně“. Německý projekt s českou účastí „Bílá stuha přátelství“ , která všemi 49 quilty symbolicky prochází, má také za cíl spojovat různé země a národy.

Českou premiéru bude mít kolekce 22 quiltů Jany Štěrbové na téma „Červená“.
Další dvě autorské galerie doplní jejich autorky vlastními kurzy. Uta Lenk (SRN) a Kathleen Loomis (USA) připravily i speciální workshopy.


Prague Patchwork Meeting vypisuje již tradičně 3 okruhy témat, díky nimž vznikají jedinečné autorské kolekce.


Povinné téma Art quilt klubu – „Kůže“. Kolekci pak dále přebírají další evropské výstavy. Cenami dotované jsou obě soutěžní kolekce na téma „Architektura“ a „Babiččina zahrádka“.


 step.jpg

pp3.jpg  


Výstavu dotvářejí tři další projekty:

  •  Unikátní kolekce 28 sněhových vloček
  •  výběr české účasti projektu Forrest for Ever
  •  třetí ročník společného projektu PPM a firmy Bernina, tentokrát z látek z Kazchstánu a formátem 50x 50 cm. (Na 7. ročníku jsme mohli obdivovat výrobky z látek z Turkmenistánu, na loňském 8. ročníku z Urbekistánu.)

Program doplňuje přehlídka šicích a vyšívacích strojů, obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, korálků, dekorací a barev na textil. Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a kurzy pro začátečníky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna.
Z doprovodných akcí nebude ani letos chybět velmi populární módní přehlídka klobouků s následným vyhlášením vítězů soutěžních kategorií , která proběhne v sobotu 11.4. od 15 hodin.

V loňském roce zaujala kolekce kravat pro pana W. Eibische. Bývalý ředitel firmy Bernina pro východní Evropu pan Wolfgang Eibisch nosí pokaždé jinou originální patchworkovou kravatu. Vše začalo v roce 2000 kdy Věra Sherbakova plánovala svůj první workshop v Německu. Tehdy pana Eibische napadlo, že kravata by byla ideálním tématem pro čtyřhodinový kurs. Kravaty poté začal nosit při různých příležitostech. Celou sbírku kravat s sebou přivezl na 7. PPM, kde byla technika šití kravat námětem krátkých workshopů firmy Bernina. Kravatový kurs se dále realizoval v Německu a členky Bohemia Patchwork klubu byly vyzvány ke stejné akci v České republice.


V sobota 11.4.2015 se můžete zúčastnit od 20 do 22 hodin Patchwork party - dvouhodinové projížďky po Vltavě s večeří formou bufetu (nápoje nejsou zahrnuty v ceně). V předprodeji nabízíme cenu Kč 500,- na osobu, pro objednávky a platby po 30.3. a během výstavy platí cena Kč 550,- na osobu. Tato akce je setkáním s autory a lektory mimo prostory výstavy. Vstupenky na výstavu budou v prodeji na místě a to buď jednodenní za Kč 180,- nebo třídenní permanentka za Kč 350,-


Těšíme se na setkání v hotelu Wellness Hotel Step, kde můžete načerpat inspiraci, bude zde mnoho zajímavého k vidění.

Stránky pořadatele - www.praguepatchworkmeeting.com


 

 

Náhledy fotografií ze složky Patchwork meeting 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář