Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prohlídka historického centra Prahy z výšky je novinka pro turisty

10. 7. 2014

Kdybyste se mohli proletět nad historickým centrem a vidět Prahu z výšky, neváhali byste ani minutu. Od 1. července startují lety nad Prahou každých 20 minut. Nezapomenutelný zážitek.
Prohlídka historického centra Prahy z výšky. Zážitek určený turistům, běžným návštěvníkům hlavního města i technologickým nadšencům, během kterého sami na vlastní kůži zažijí průlet historickým centrem Prahy. Lidé trpící strachem z létání nemusí mít žádné obavy, protože se ve skutečnosti nejedná o reálný let helikoptérou nad Prahou. První realizace svého druhu v Evropě využívá kromě novátorské technologie i populárních brýlí Oculus Rift, které si nasazuje před letem každý návštěvník. Všechny technické části pak dohromady umožňují pasažérům letu zůstat pevně nohama na zemi a přitom se cítit jako by sami skutečně prolétali mezi pražskými památkami. Shlédnout místa a památky z pohledů, které člověk jinak nemá šanci vůbec vidět, působí velmi intenzivně na každého účastníka letu. Emoce pak umocňuje nakloněná plošina, pohybující se pod sedadly pasažérů.


 fp_plosina.jpg


Vlastní zážitek z letu nad Prahou

Neváhal jsem a vyzkoušel jsem si tuto atrakci na vlastní kůži.Dostal jsem palubní lístek a let mohl začít . Potřebné instrukce jsem dostal od letušky , tedy obsluhy tranažéru,oblečené do uniformy letušky. Brýle na očích, podobné lyžařským, a už se předemnou ukazuje Václavské náměstí se sochou sv.Václava . Letíme přímo nad sochou a pak se vydáváme dolů na Příkopy. Pohled je to zvláštní a neznámý a komentář my dokresluje nový zážitek.. Domy vidíme z úrovně jejich posledních pater a náměstí je hluboko pod námi. A dvacet minut trvající zážitek pokračuje ulicí Na Můstku a Staroměstským náměstím , kde vystoupáme až do výšky Staroměstské radnice a shlížíme dolů na náměstí a na okolní střechy. Posledním místem našeho letu je Karlův most se závěrečným pohledem na Pražský hrad a celou Prahu. a tak za něco málo přes dvě stě korun jsem se proletěl na centrem města a viděl nevídané. Zpestřením tohoto letu je naklánějící se plošina jenž simuluje opravdové pocity v letadle a to i za turbolencí. A další zajímavostí je možnost se dívat okolo sebe a tak máme na výběr kam se budeme dívat , zda dolů či nahoriu nebo doleva či doprava , všude je se na co koukat.Za zmínku jistě stojí skutečnost, že technologie je výsledkem vývoje českých inženýrů.

 

letenka.jpg  

 


 Autentický, dvacet minut trvající zážitek, na jehož začátku se vznesete nad Václavské náměstí u sochy sv. Václava, prolétáte směrem ke Staroměstské radnici těsně mezi domy, téměř se dotýkáte orloje a na závěr, nad Karlovým mostem pozorujete za východu slunce scenérii Hradčan. Nezapomenutelná a po všech stránkách výjimečná událost, kterou bude chtít každý alespoň jednou zažít.
Na své si přijdou i znalci a obdivovatelé technologií. Přestože je zážitek určen pro širokou veřejnost, využívá neobvyklé propojení absolutních technologických novinek. Můžeme směle označit celou atrakci jako vůbec první komerční využití Oculus Rift brýlí nejen v Čechách, ale i na území Evropy. Mezi znalci o to více ceněné, že se jedná o využití technologie v každodenní praxi. Speciální software a pohybující se plošina významně dokreslují jedinečnost této technologie, kterou chce vidět na vlastní oči každý, kdo sleduje vývoj ve světě hi-tech.


 flyprague_letak_cz.jpg


Lety historickým centrem Prahy startují přímo pod Václavským náměstím. V ulici Na Můstku, vedoucí ke Staroměstkému náměstí, najdete nově otevřené Kaleidoskopické kino. Jednou z částí kina je prostor se samostatným vstupem z ulice, označený nápisem FlyPrague. Tady probíhá celý zážitek, který je připraven v duchu běžných aerolinek, a tak se z vás hned na začátku stává pasážér letu 1175. Po příchodu do FlyPrague si koupíte letenku a dozvíte se čas svého odletu (podle počtu pasažérů před vámi). Čistý letový čas je 10 minut. Před letem posloucháte trefné instrukce personálu (pilotky), patřičně oděné v uniformě FlyPrague.

Hlavní zážitek pro všechny pasažéry začíná ve chvíli, kdy se usadí do leteckých sedadel a před startem si nasadí brýle podobné těm lyžařským. Právě díky brýlím, doprovodnému komentáři a dalším efektům, si celá posádka užívá doslova každou vteřinu svého letu. Technologie umí navodit u pasažérů takový stav, který se slovy těžko popisuje. Představte si například, že otočíte hlavou doprava a vidíte opravdu pohled vpravo. Trasa letu je stejná pro všechny pasažéry, ale záleží jen na vás, kam se díváte a jak si svůj let užijete. Cítíte se opravdu jako přikotveni k letící helikoptéře, přitom máte dostatek času vychutnat si jedinečné pohledy na Prahu a netrpělivě čekáte, co se stane v další minutě. Po skončení letu si řeknete, že jste právě prožili něco, co jste ještě nezažili. Bez pokrokové technologie by takový zážitek nebyl vůbec možný, ale přitom se po celých 20 minut cítíte přirozeně, lidsky a rozhodně nemáte pocit nějaké science fiction přetechnizované atrakce. Za zmínku jistě stojí skutečnost, že technologie je výsledkem vývoje českých inženýrů.
FlyPrague přitahuje pozornost a doslova láká do detailu dotaženým konceptem a především vlastním prožitkem pasažéra letu.

Cena vstupenky pro jednu osobu je 245 Kč, což spolu s každodenním provozem od 10:00 do 20:00 dělá z FlyPrague zážitek dostupný široké veřejnosti.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Prague Fly

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář