Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální konference OSN „Evropský Habitat“ bude v březnu v Praze

17. 3. 2016


Ministerstvo pro místní rozvoj bude v březnu 2016 pořádat konferenci roku. Bez nadsázky se tak dá nazvat mezinárodní konference OSN, kam směřují zástupci zemí celé severní polokoule. Nyní byla spuštěna registrace účastníků.


 dsc_0664-2.jpg

Tisková konference  Karla Šlechtová  a Joan Clos  


 

dsc_0644-2.jpg

Hlavní sál 


„Očekáváme tisíce významných delegátů, kteří by u nás v Praze měli řešit zásadní otázky rozvoje měst a bydlení. Výstupy z naší konference na dlouhá léta ovlivní světový vývoj v této oblasti, uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá tuto akci ve dnech 16. až 18. března příštího roku v Kongresovém centru Praha. Je počítáno s účastí až 4 000 zástupců z 56 zemí z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Hlavním tématem konference bude bydlení v životaschopných městech.


PRAŽSKÁ DEKLARACE - úplné znění

Text deklarace ke stažení


 

pakul.jpg

 


V dnešní době se ve městech často zapomíná na kvalitní, přístupný a také bezpečný veřejný prostor. Lidem zde žijícím je třeba poskytnout dostatečné možnosti, kde by mohli plnohodnotně trávit svůj volný čas. Otázka veřejných prostor je elektrizující zejména v případě velkých měst.


European Habitat 2016 Praha from Jiří Cysař on Vimeo.

 


Na půdě OSN existuje pro řešení této problematiky Program OSN pro lidská sídla, tzv. UN-Habitat. Jeho věcným gestorem je v České republice Ministerstvo pro místní rozvoj.


Na stránkách www.europeanhabitat.com ministerstvo postupně zpřesňuje program konference. Je zde také odkaz na registraci účastníků: https://ur833.enketo.kobotoolbox.org/webform

Tato významná konference bude předcházet celosvětovému summitu OSN Habitat III, který se uskuteční v říjnu 2016 v Ekvádoru.


European Habitat 2016 v Praze from Jiří Cysař on Vimeo.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky European Habitat 2016 Praha