Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce prostoru před nádražím v Řevnicích

10. 2. 2015

Po mnoha letech se přistoupilo v Řevnicích k rekonstrukci prostoru před nádražní budovou a přilehlému prostranství. Celá rozsáhlá rekonstrukce zahrnuje úsek od bývalého nádraží v ulici Pod Lipami až k  ulici 28.října . Pro místní obyvatele i turisty přijíždějící do tohoto městečka je nyní velké omezení s parkováním u nádraží a také komplikované jsou příchody k samotnému nádraží.


  revnice-a-okoli-028.jpg


 Neznalého návštěvníka jistě napadne proč tak rozsáhlá rekonstrukce, jenž zahrnuje i inženýrské sítě a kompletní povrch v okolí nádraží. Avšak místní obyvatelé znají dlouhodobě neudržované parkovací plochy a silnice v tomto místě a na uvedenou opravu čekali několik a dalo by se napsat i desítky let. Situace byla již neudržitelná, jelikož v zimním období vznikaly na vozovkách ohromné díry a staly se nebezpečnými jak pro automobily tak pro chodce. Dále s nárůstem počtu automobilů již nebylo kde zaparkovat a tak se stávalo , že auta stála až přímo u vchodu k podchodu pod nádražím a znemožňovala pohodlný příchod k nástupištím.


 revnice-a-okoli-031.jpg

 

 


 A tak nyní od října můžeme sledovat postupnou proměnu tohoto frekventovaného místa. V první etapě vznikla nová vozovka a provizorní parkovací místa v místě bývalých uhelných skladů. A od února byla zahájena druhá , nejnáročnější část , a to přímo před nádražím . Hluboké výkopy a ohromné kanalizační roury jsou všude kolem a hromady vykopané zeminy vytvořily zvláštní pohled na historickou budovu nádraží. Místo, jenž prochází tak radikální proměnou po velice dlouhé době  se mění před očima.

Pro turisty je toto jisté omezení a musí se připravit na změnu při jejich výpravách do brdských lesů. Od nádraží vede turistická trasa a to až k rozcestníku právě u starého nádraží v ulici Pod Lipkami a to je právě největší část , která prochází rekonstrukcí . Není se však obávat , že se nedostanou k východisku jejich výletu , chce to jen opatrnost a sledovat objízdné a obchůzné trasy.


rekonstrukce-nadrazi.jpg

 


Podrobný popis celé rekonstrukce ZDE


stredni-cechy.jpg

 Výlety z Řevnic a okolí


 

 

Náhledy fotografií ze složky Řevnice a okolí

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář