Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodeo v Radotíně opět přilákalo diváky v hojném počtu

25. 5. 2014


Včerejší počasí si pohrálo s jezdci i diváky 22. radotínského rodea a tak chvilku déšť a chvilku vedro a sluníčko doprovázelo toto klání rodeových jezdců. Dopolední program s mírným časovým posunem byl ochutnávkou pro odpoledne plné závodů s atmosférou divokého západu.
A tak slavnostní nástup všech jezdců a rozhodčích kolem druhé hodiny odpoledne byl důstojným zahájením celé akce. Pořadatelé a čestní hosté na dobovém voze přijeli na plochu a všichni jezdci před nimi se seřadili do řady. Při tonech státní hymny vyjel jezdec s českou vlajkou a kroužil kolem kolbiště a následně byly 22. radotínské závody v Rodeu zahájeny. Ještě před samotným zahájením radotínského rodea, požehnal závodům indiánský šaman. A to v indiánském obleku s kouřící nádobou .
Disciplíny vycházejí z kovbojské práce a tak jejich názvy jsou v českém jazyce někdy zvláštní a to třeba oddělování telat nebo lasování dobytčete. Při sledování včerejšího klání však tyto disciplíny přilákaly mnoho diváků a bylo se opravdu na co dívat. Písčitá plocha nasáklá vodou způsobovala zvýšenou dramatičnost, když jezdec svým lasem honil vybrané dobytče ze stáda. Do diváků létala sprška bláta a tak ten kdo stál přímo u hrazení byl přímo a to doslova zasažen dějem. Princip disciplíny je jednoduchý v časovém limitu musí jezdec za lasovat , rozhodčími zvolené, tele. Ale smyčka je volná což znamená, že tele po za lasování může utéct a na splněních úkolu dohlíží rozhodčí. Opravdu je toto velmi náročné a nejrychlejšímu závodníkovi se to podařilo za 22 vteřin. Jen pět z celého startovního pole jezdců dokázalo své tele chytit. Což dokresluje obtížnost závodu.


 

radotinske-rodeo---24.5.2014-002.jpg


 Po ukončení každé části rodea následovalo slavnostní vyhlášení a poté další z mnoha disciplín. Rychlé přestavění plochy umožňovalo plynule pokračovat dále v harmonogramu soutěží. A tak celé klání pokračovalo ve výborné atmosféře, kterou doplňovalo zázemí pro účastníky akce a to jak pro diváky, tak pro jezdce. Diváci si mohli vyzkoušet jízdu na trenažéru nebo děti se projet ve voze či na huculech v zadní části areálu. Tradičně je zde také možnost nákupu zboží s kovbojskou tématikou, ale vybere si zde každý a to třeba poctivý kožený pásek. Bohaté občerstvení zde bylo zastoupeno jak masem a klobásami tak také praženými oříšky a zmrzlinou.
A tak mohu jen doporučit další už 23. ročník Radotínského rodea v příštím roce.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Radotínské rodeo - 24.5.2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář