Jdi na obsah Jdi na menu
 


SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE v Českém Krumlově-19.--21.června 2015

19. 6. 2015

Do renesance, tedy nejslavnější éry města a zámku, se Český Krumlov vrátí ve dnech 19. až 21. června při Slavnostech pětilisté růže.

 
Mimořádně oblíbená historická akce láká do města vždy přes 20 tisíc návštěvníků, kteří na zámek, do ulic i zákoutí vnesou spoustu zábavy a radosti. A také dějinných souvislostí, z nichž se lze mnohému přiučit a ujistit se, že máme být nač hrdi. Každým rokem pořadatelé vybírají z bohaté kroniky Českého Krumlova jeden významný moment, který rozehrají, a působivě tím oživí zásluhy našich předků. V letošním roce si připomeneme 25. výročí obnovení tradice Slavností pětilisté růže v roce 1990 a hlavní tématem bude událost z roku 1555, kdy Vilém z Rožmberka sloučil do té doby dvě samostatné osady – Latrán a Staré město.

2485-slavnosti-petiliste-ruze.jpg


Neopakovatelná atmosféra Slavností pětilisté růže vyniká hlavně při kostýmovaných průvodech, do nichž se zapojují stovky místních lidí. Mnozí účinkují i na dalších scénách, jako jsou například hravé Živé šachy. Od pátku do neděle město naplní vystoupení muzikantů, kejklířů, divadelníků, tanečníků, šermířů a dalších umělců vybraných tak, aby ladili s duchem renesance. Letos do Krumlova přijedou například Arcus, Krless, Góthien, kteří vystoupí i v rámci Malého festivalu středověké hudby. Nebudou chybět ani místní oblíbenci Lakomá Barka, Bratři z Růže a řada dalších. Celkem se v programu na deseti scénách v historickém centru města vystřídá téměř 70 souborů při 170 vystoupeních. V hlavním renesančním průvodu se objeví 650 kostýmovaných postav, ceremonie se odehraje v pivovarské zahradě a naváže na ni slavnostní program pro vladaře. Oblíbený rytířský turnaj se v letošním roce přesune do večerních hodin a naváže na něj ohňová show a historikotéka
 
Slavnosti pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo a Českokrumlovský rozvojový fond, přičemž organizátoři kladou důraz na účinkování místních obyvatel. Zapojují se ochotníci i nejrůznější umělecká seskupení. Cílem je pořádat "festival historie", aby se v Krumlově setkávali lidé se zájmem o dějiny, a to jak nadšenci, tak profesionálové z celé republiky. Mnozí si dokonce přivážejí vlastní historický kostým a jsou pyšní, že se v něm mohou projít po krásném městě s tak dlouhou pamětí.


Vyber město nebo oblast  v mapě  a najdeš hotel nebo apartmán:

 

Náhledy fotografií ze složky Český Krumlov

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář