Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnostní zakončení 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů

12. 12. 2015

Slavnostní zakončení a výsledky

 

13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů - Celovečerní slavnostní program, předávání cen nejlepším filmařům ve všech kategorií, promítání ukázek vítězných filmů a Best of 13. ročníku MFOF.  pozvanka_210_100_praha.jpg


  Filmy na festivalu  


  MFOF ZNÁ DRŽITELE CEN

Film Století Miroslava Zikmunda získal cenu Grand Prix v rámci třináctého ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

"K tomu, aby se film povedl, potřebujete výjimečného hlavního hrdinu, film se musí podařit a musí se potkat v daném čase se svými diváky. Myslím si, že v tomto případě se tyto tři podmínky sešly," uvedl při přebírání ceny režisér filmu Petr Horký.

Dvě ocenění, a to Zvláštní cenu za amatérský film a Zvláštní cenu společnosti Student Agency, si z pražské Lucerny odnesl Karel Šindelář za snímek Life in New York. Cenu za celoživotní dílo v oblasti outdooru obdržel někdejší vynikající horolezec a účastník prvních československých expedic do Himaláje Jan Červinka. Celkem organizátoři rozdali 12. prosince v Kině Lucerna jednadvacet cen.

Součástí slavnostního zakončení letošního MFOF byl bohatý program s řadou kulturně-sportovních vystoupení. Své umění předvedli klavírista Dominik Fajkus, na elektrické housle zahrála Dona Michelle, o taneční číslo se postaral soubor Paul Dance z Jilemnice a Flatland show představili BMX jezdci Martin Dražil a Pavel Dort.

Mezi hosty se objevilo mnoho českých reprezentantů, jako například kajakářka Štěpánka Hilgertová, akrobatický pilot Martin Šonka, horolezci Marek Holeček a Klára Poláčková a nechyběl ani cestovatel Jiří Kolbaba. Moderátorskou taktovku pevně třímal režisér a cestovatel Petr Horký. Cenu Grand Prix předávala Dáša Havlová, majitelka paláce Lucerna.    Mezinárodní festival outdoorových filmů letos zavítal na rekordních osmačtyřicet spolu pořadatelských adres, a to v České republice, Rusku a na Slovensku. Ve festivalovém osudí figurovalo celkem 102 filmů, z toho pětadevadesát bylo soutěžních a sedm nesoutěžních. Do třináctého ročníku MFOF se zapojili filmaři ze šestnácti zemí tří kontinentů.  

 

 

"Je patrné, že kvalita outdoorových filmů rok od roku stoupá. Příjemně mě překvapily také mnohé české filmy, které byly prostě úžasné," zhodnotil stručně letošní ročník portugalský dokumentarista a režisér António Pedro Nobre, předseda poroty MFOF.
VÝSLEDKY MFOF 2015  

·  A. dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví a vodní sporty), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding, speleologie atd. 

1.místo: DVĚ MINUTY MÉHO ŽIVOTA (č. 82)

2. místo: FEW DAYS (č. 41)

3. místo: FYRST (č. 37)  

·  B. horolezecký a horský film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory

1. místo: SEVŘENÉ HRDLO NA GERLACHU (č. 59)


Sevřené hrdlo na Gerlachu from LURE PRODUCTIONS LTD. on Vimeo.

 


2. místo: SASLONCH SUITE (č. 40)

3. místo: ŽÍT PRO VÁŠEŇ (č. 7) 

·  C. dobrodružný vodní sportovní film – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání a podvodní speleologie atd. 

1. místo: BACK TO TEAHUPOO (č. 73)

2. místo: BIKE2BOAT NORWAY (č. 26)

3. místo: V RYTMU ŘEKY (č. 46)  

·  D. cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategorií A, B, C)

1. místo: NA KŘÍDLECH DIVOKÝCH KONÍ (č. 71)


2. místo: 10% AFRIKY (č. 34)

10% AFRIKY - rež. Miloslav Doležal from MILD production on Vimeo.

 


3. místo: TEPUI DREAM (č. 2) 


 

 

http://www.cysnews.cz/clanky/akce-v-mestech-cr/slavnostni-zakonceni-13.-rocniku-mezinarodniho-festivalu-outdoorovych-filmu.html

Zveřejnil(a) Cysnews.cz dne 12. prosinec 2015

 

 


GRAND PRIX 

STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA (č. 33) 

ZVLÁŠTNÍ CENA ZA ODVAHU PŘI NATÁČENÍ V EXTRÉMNÍCH PODMÍNKÁCH 

KLANG DER STILLE (č. 60) 

ZVLÁŠTNÍ CENA TV NOE 

ALEGRIA - A HUMANITARIAN EXPEDITION (č. 24) 

ZVLÁŠTNÍ CENA ZA AMATÉRSKÝ FILM 

LIFE IN NEW YORK (č. 67) 

ZVLÁŠTNÍ CENA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY 

BRAZIL – EVERY DROP COUNTS (č. 29) 

ZVLÁŠTNÍ CENA AGENTURY CZECHTOURISM 

WAKEPORNING (č. 81)  

ZVLÁŠTNÍ CENA SPOLEČNOSTI STUDENT AGENCY 

LIFE IN NEW YORK (č. 67) 

CENA ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO V OBLASTI OUTDOORU 

JAN ČERVINKA


 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Bubovické vodopády

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář