Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švýcarský den v Praze s kantone Graubünden se povedl

24. 3. 2013

Jak již vše bylo avizováno v pozvánce byla to akce se sportem , kulturou a také s přednáškami a soutěžemi pro děti .V přilehlých petřínských sadech bude probíhala ukázková nordic walkink. Nordic walking (doslovně přeloženo severská chůze) je běžná chůze se speciálními hůlkami. stále na větší popularitě. Odborně proškolená obsluha u stánku Vám zapůjčila hole a vysvětlila jak přesně je nutné je používat . Po té jste mohli vyrazit na vyznačený okruh . Další sportovní akcí bylo zapůjčení elektrokola na projíždku po okolních asfaltových cestách . To bylo v návaznosti na přednášku o možnostech cyklistických výletů a zájezdů ve Švýcarsku .Celou prezentaci švýcarských sportovních potřeb uzavíraly prostředky na regeneraci těla po náročném sportovním vyžití . Byly to gely na úlevu od únavy a na úrazy .

perskindol-pro-turisty.jpg

Kulturním zážitkem byly vystoupení skupiny aplhornistů , kteří každou hodinu zahráli na tyto ohromné hudební nástroje několik skladeb . S pozadním Pražského hradu to byl zajímavý pohled . Všichni muzikanti pocházejí s kantonu Graubünden. Občertvení bylo samozřejmě v duchu švýcarské kuchyně a to jak polévka i klobásy a především ohřívaný sýr.

 

alphorniste-a-prazsky-hrad-2.jpg

V přilehlém sále v Petřínských terasách od začátku akce běžely filmy s tématikou cestování po Švýcarsku A OD 13 hodin pak přednáška o cyklistickém vyžití v hornatém terénu tohoto státu uprostřed horských masivů . A také na děti se nezapomělo a mohli si namalovat obrázky k tématice a za to dostávali odměny. Celou akci doprovázelo krásné byď mrazivé počasí .

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář