Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švýcarský den představí v Praze kanton Graubünden

23. 3. 2013

Uskuteční se v sobotu 23. března v restauraci Petřínské terasy v Seminářské zahradě 393 v Praze.

alphornisti.jpg

 

V přilehlých petřínských sadech bude probíhat ukázkový nordic walkink. Nordic walking (doslovně přeloženo severská chůze) je běžná chůze se speciálními hůlkami. Kolébkou tohoto nového sportovního odvětví je Finsko. Zde se nordic walking vyvinul velmi rychle v lidový sport, poté se rozšířil po celé Skandinávii a pak i do střední a jižní Evropy. I v německy mluvících zemích získává tento sport stále na větší popularitě.

prednaska-o-salasi.jpg

Doris Windlinová


Elektrokola si zájemci vyzkouší rovněž v petřínských sadech - a také se dovědí o švýcarských stezkách pro e-cyklisty. Elektrokolo (či též ekolo, pedelec, elektrické kolo, elektro kolo) je ve městě nejrychlejší a na provoz nejlevnější dopravní prostředek. Elektrické kolo se liší například od elektroskútru nebo elektrokoloběžky tím, je třeba na něm stále šlapat, nicméně podpora elektropohonu je díky výkonné baterii víc než dostatečná pro jakkoli strmý kopec.

 3vycarsko.jpg

Švýcarská umělkyně Doris Windlinová bude přímo na místě od 11 hodin vyrábět originální alpský sýr. Účastníkům akce budou hrát alphornisté ze Svatého Mořice. Organizátorem je Switzerland Tourism a vstup je zdarma.

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

 
Program:

 

10.00 – 12.00 – nordic walking
12.00 – 14.00 – e-kolo
14.00 – 15.00 – prezentace: cyklostezky pro elektrokola ve Švýcarsku

Další akce Švýcarské jaro v ČR 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář