Jdi na obsah Jdi na menu
 


Táborská setkání opět zvou na zajimavé historické dění v centru města

11. 9. 2015


Jihočeský Tábor ožije o druhém zářijovém víkendu 24. ročníkem Táborských setkání. Slavnosti nabídnou akce inspirované středověkou historií města a k tomu koncerty . Třídenní program láká na historické noční i denní průvody, bitvy, koncerty všech žánrů i hodování pod širým nebem.

Vojtěch Dyk a B-Side band
Marta Kubišová
Žebrácká ulička
Ohňostroj nad Jordánem


 

 -jan-zizka-pred-pomnikem-jana-zizky-na-namesti.jpg

Průvod z  roku 2014 


Táborská setkání se letos konají od 11. do 13. září 2015.
 
O páteční zahájení slavností se na Žižkově náměstí postará Videomapping, Spirituál kvintet, středověká hudba Quercus, Jiří Matyáš Band

V sobotu začínají slavnosti v 9 hodin ráno. Unikátní prostředí táborského historického centra umožňuje současně pořádat mnoho akcí najednou. A tak zatímco na jednom náměstí se otevře jarmark se staročeskými výrobky a flašinetáři, na dalším se za doprovodu středověké hudby můžete bavit na středověkém tržišti uměním žonglérů, fakírů nebo obdivovat řemeslný fortel při výrobě zbraní, brnění nebo šperků a keramiky. V uličkách zahrají domácí i zahraniční kapely nejrůznějších žánrů, fanfárové a bubenické soubory i potulní muzikanti. Všude se přitom vznáší vůně pečeného masa, placek, medoviny a mnoha dalších pochoutek.
Malí návštěvníci slavností i jejich doprovod ocení dětský ráj v Holečkových sadech  za městskými hradbami. Od 10 do 17 hodin jsou připravené tvořivé dílny, soutěže, hry, pohádky a pořady pro celou rodinu. Hry pro zvídavé děti připravilo i Husitské muzeum   na Žižkově náměstí.

-jan-zizka-v-pruvodu-na-koni-.jpg


K tradičním vrcholům sobotního programu patří kostýmovaný průvod městem  s Janem Žižkou. Stovky účastníků v dobovém oblečení doprovázejí jezdci na koních, husitské vozy a hudební spolky. K velmi oblíbeným akcím patří rytířský turnaj na koních v malebném údolí pod městskými hradbami. Akční podívanou plnou zábavy a humoru nabízí po celou dobu slavností zážitkový skanzen Housův mlýn.

2013-011.jpg


Na hlavním pódiu na Žižkově náměstí v sobotu v podvečer a večer vystoupí MARTA KUBIŠOVÁ s kapelou Karla Štolby, VOJTĚCH DYK & B-Side Band . JAVOR vystoupí pře těmito hvězdami večera - Hudební a taneční soubor z Lomnice nad Lužnicí předvede lidové písně, tance a zvyky z národopisné oblasti jižních a západních Čech.
 
Nedělní program nabídne jako každoročně zdarma zpřístupněné památky. V rámci Dnů evropského kulturního dědictví mohou lidé navštívit i několik historických domů nebo expozici Táborský poklad. Nebudou také chybět dvě vycházky s výkladem. První provede zájemce po stopách vojevůdce Jana Žižky a druhá po stopách hudebního skladatele Oskara Nedbala. O pohodovou atmosféru na Žižkově náměstí se od 15 hodin postará SANDONIA JAZZ a Los Qeumados a Adriano Trindade.
 
Letošní novinka :
 
Děkanská ulice za kostelem

10–17 hod. ŽEBRÁCKÁ ULIČKA

V temné uličce pokřikují žebráci, nájemný špeh za úplatek poradí co může návštěvník získat, cikánka vyvěští budoucnost, pokoutní prodavači lákají kolemjdoucí na bezcenné cetky, lehké děvy nabízejí své dávno zašlé vnady. Nebojíte se projít nefalšovanou žebráckou uličkou plnou táborské spodiny?

Celý program slavností

Vstupné

Parkování


ts2014-mapa.jpg

 

Předprodej vstupenek končí ve čtvrtek 10. září 2015 ve 23.59 hodin!
Výše vstupného
dospělí, děti od 12 let – předprodej 180 Kč / na místě 250 Kč
osoby od 60 let, děti od 6 do 12 let, ZTP – předprodej 90 Kč / na místě 100 Kč
děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P + doprovod – zdarma

Upozornění: Vstupenka platí pro 1 osobu a je nepřenosná. Je nutné ji nosit připevněnou na zápěstí po celou dobu festivaluNávštěvníci festivalu by měli k parkování využít záchytná parkoviště, například u plaveckého stadionu, kde mohou nechat své auto zdarma.
 

Zájemci o účast v kostýmovaných průvodech si mohou kostýmy předem zapůjčit přímo na radnici nebo přijít ve vlastním kostýmu. 

Podrobnosti o festivalu najdete na webuwww.taborskasetkani.eu
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Táborská setkání 2014