Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tutanchamon – jeho hrob a poklad recenze

23. 9. 2013

Včera jsme navštívili výstavu Tutanchamon jeho hrob a poklady  a musím konstatovat , že návštěva optavdu stojí za to .Interaktivně uspořádaná výstava nejdříve návštěvníky uvítá vstupní části kde za pomoci audioprůvodce můžete vyslechnout komentář k vybraným exponátům . Pak vstupujeme do sálů s úvodními filmovými části prezentace . Zde v kostce získáme představu o acheologické historii a také o dávné minulosti Tutanchámona a jeho předchůdců. 

vstupni-cast-vystavy.jpg

Vstupní část 

Poté pokračujeme k objektům rekonstrukce objevení hrobky Tutanchámona a to přesně podle původního rozložení hrobky po objevení , Můžeme vidět na vlastní oči co viděl objevitel Howard Carter těsně po otevření hrobky. Všechny tři hlavní místnosti jsou zde zrekonstruovány s věcmi a dary . Vše s komentářem z audioprůvodce. 

rekonstrukce-hrobky.jpg

rekonstrukce hrobky 

A jsme nyní ve velkém výstavním sále kde se nachází detaily a nálezy z hrobky . Jsou zde schrány ve které se nalézalo mumifikované tělo Tutanchamona i celé jeho tělo s všemi části zlaté ochrany těla. Vše co se nalézalo v hrobce i okolí je zde názorně prezentováno a dále pak i ze života toho vládce jako např. trůn a vůz . 

tutanchamon-a-jeho-mumie.jpg

Samotný Tutanchamon s posledním zlatým poklopem těla


Výstava je velmi zajímavě pojatá , proto doporučuji ještě do 13.října navštívit a shlédnout 

tutu.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava - Tutanchamon – jeho hrob a poklad

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář