Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden vědy a techniky Akademie věd ČR – více než 500 akcí po celé ČR od 1. do 15. listopadu 2013

7. 11. 2013

 Týden vědy a techniky AV ČR je největší vědecký festival v České republice, který pořádá Akademie věd ČR spolu s partnerskými organizacemi. Letošní, třináctý ročník se bude konat ve dnech 1. až 15. listopadu a jeho program se rozprostře po celé České republice. Nejvíce festivalových akcí je naplánováno v Praze,Brně,Ostravěa Českých Budějovicích, další se uskuteční v každém krajském městě a na mnoha dalších místech.


tvt_avcr_logo_2013.jpg


 „Mottem letošního ročníku je Fascinace světem. Svět je plný pozoruhodných jevů, úkazů, nejasností a my se stále ptáme po jejich příčinách, podstatě a zkoumáme jejich důsledky. Věřím, že jste světem fascinováni podobně jako čeští vědci a že odpovědi na Vaše otázky naleznete právě na vědeckém festivalu Týden vědy a techniky AV ČR,“uvedl předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš.


Festival je určen široké veřejnosti, primárně však studentům středních škol, kterým nabízí možnost nahlédnout do vědeckých pracovišť a laboratoří a dozvědět se více o světě vědy. Vědečtí pracovníci AV ČR nabízejí širokou nabídku exkurzí,přednášek,vědeckých kaváren,seminářů afilmových dokumentů, ve kterých představují svou práci, výzkumné projekty, nejmodernější vědecké přístroje a přiblíží návštěvníkům nejnovější trendy v oblasti vědy. Uvedeno bude jako každoročně i mnoho různorodých výstav a interaktivních expozic, které předvedou vědu v plné své barevnosti a pestrosti.

ondrejov.jpg

Den otevřených dveří na Ondřejově 2012

 
O festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd ČR
 
Třináctý ročník festivalu nabízí více než 500 akcí po celé České republice. Festival se bude konat v každém krajském městě a na mnoha dalších místech ČR. Je připraveno 59 výstav a expozic v 10 městech. Festival nabídne více než 330 přednášek ve 12 krajských městech, 31 vědeckých kaváren ve čtyřech krajských městech, promítání 15 dokumentárních filmů a mnoho dalších akcí. Dny otevřených dveříuspořádá50 ústavů Akademie věd ČRa další partnerské organizace. Otevřeny budou elektrárny generálního partnera festivalu energetické Skupiny ČEZ. Festival se rozšiřuje i za hranice České republiky a současně uvádí přednášky zahraničních vědců u nás.
 
Mnoho pražských přednášek bude streamováno a po on-line přenosu bude záznam uložen v archivu přístupném na www.tydenvedy.cz.

mozek.jpg

Přednáška v roce 2012

S vědou a vědci můžete nahlédnout do tajů mikrosvěta i záhad lidského mozku, zavítat do samého nitra zemětřesení a pohlédnout do vzdálených koutů naší Sluneční soustavy, zamyslet se nad změnami klimatu, ale i rozkrýt tajemství DNA anebo kmenových buněk či pokusit se najít nové zdroje energie.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář