Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týdnen lesů a desítky akcí pro veřejnost s podnikem Lesy ČR

5. 5. 2015

 Podnik Lesy ČR pořádá v rámci Týdne lesů a desítky akcí pro veřejnost

 Besedy, přednášky, vycházky do lesa…pro děti, dospělé, seniory, zkrátka pro všechny, kteří mají čas a chuť se vydat místo obchodního domu do lesa, pořádá podnik Lesy České republiky od 11. do 15. května v rámci Týdne lesů desítky akcí.  Téma letošního ročníku: Ochrana lesa – les užitečný všem.

„Chceme zvýšit povědomí veřejnosti o významu lesa – například o jeho vlivu na kvalitu vody a ovzduší, o významu dřeva jako obnovitelné suroviny či smyslu ochrany a péče o les,“ uvedl obchodní ředitel podniku Lesy ČR Radovan Srba. 

Příklady akcí, které se konají během Týdne lesů:

11. 5. - v rekreačně naučném areálu Křivoklát pořádají LČR akci „Pojďte s námi do lesa“ pro 80 prvňáků ze Základní školy Háje Slaný. Program je přizpůsoben věku dětí tak, aby byl pro ně poučením i zábavou.

11. a 12. 5. - beseda s lesníkem na Základní škole Proseč na Chrudimsku

12. 5. - vycházka do lesa pro děti ze Základní školy Artura Krause v Pardubicích

12. 5. - Lesní správa Karlovice (Frýdeckomístecko) pořádá přednášku „Naučně zábavné povídání o houbách“- dopoledne pro školní kolektivy, odpoledne pro veřejnost

13. a 14. 5. - dva dopolední lesní programy pro žáky ZŠ a MŠ Karlovice spojené s vycházkou zaměřenou na ochranu lesa14. 5. - v areálu arboreta Sofronka v Plzni se koná přednáška pro veřejnost na téma: „Ochrana lesa – les užitečný všem“

14. 5. - v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích v dětském oddělení - čtení z knížky „Dědeček lesník vypráví dětem“ autorů Ericha Václava a Jany Bezděkové a povídání o lese, poznávání přírodnin, mysliveckých trofejí atd.

14. 5. – v Hradci Králové pořádají Lesy České republiky v artovém kině Bio Central LES FEST – jednodenní filmový festival, na němž představí vítězné festivalové filmy Life Sciences Film Festivalu. Od 10 do 12 hodin je připraven program pro školy, odpoledne pro veřejnost. Program festivalu je ke stažení na webu LČR: 

lesy-cr.jpg

 16. 5. v obci Bučina na Orlickoústecku – beseda s vycházkou pro seniory

 Další akce Lesy ČR


 

 

Náhledy fotografií ze složky Hřensko a Pravčická brána

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář